• Посилання скопійовано

Митницею на підставі ухвали суду складено аркуші коригування: що в обліку?

Підприємство-імпортер виграв суд з митницею, у якому довів, що мито на товар має бути 5%, а не 10%. Як в обліку та звітності з ПДВ відображається таке рішення, якщо товар вже частково проданий, а також за наслідками ухвали суду змінюється код УКТ ЗЕД?

Запитання:

Підприємство-імпортер виграв суд з митницею, в якому довів, що мито на товар має бути 5%, а не 10%. Як в обліку та звітності з ПДВ відображається таке рішення, якщо товар вже частково продано, а також за наслідками ухвали суду змінюється код УКТ ЗЕД: був 6910100000 – фарфорові умивальники (мито 10%), змінено 6909000000 фаянсові  умивальники (мито 5%)? Митницею на підставі ухвали суду складено та проведено аркуші коригування та повернено кошти.

 

Відповідь:

Насамперед розберемося з первісною ціною товарів, отриманих та їх залишками.

 

Вплив на собівартість товарів

Первісною вартістю запасів, які були придбані за плату, є їхня собівартість, що складається з фактичних витрат, перелік яких наведено в п. 9 П(С)БО 9. До них, зокрема, належать:

  • суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків;
  • суми ввізного мита.

Останні нараховані та сплачені на підставі митної декларації.

У п. 15 П(С)БО 9 зазначено, що первісна вартість запасів у бухобліку не змінюється, крім випадків, передбачених П(С)БО 9. Відповідно до п. 24 П(С)БО 9 запаси відображаються в бухобліку та звітності за найменшою з двох оцінок: первісною вартістю або чистою вартістю реалізації.

За чистою вартістю реалізації запаси відображаються, якщо на дату балансу їх ціна знизилась або вони зіпсовані, застаріли, або іншим чином втратили первісно очікувану економічну вигоду (п. 25 П(С)БО 9).

Чиста вартість реалізації визначається за кожною одиницею запасів вирахуванням з очікуваної ціни продажу очікуваних витрат на завершення виробництва і збут.

Отже, у разі зменшення суми мита, в т.ч. за ухвалою суду, зменшення первісної вартості залишку запасів нормами П(С)БО 9 не передбачено.

У разі, якщо в обліку товарів, крім їх назви, зазначається код УТК ЗЕД, то первісно встановлений код за митною декларацією на новий код за аркушем коригування змінюється лише в оперативному обліку (або із застосуванням додаткового «не витратного» рахунку).

 

ПДВ

Зменшення розміру сплаченого мита спричинило також зменшення раніше нарахованого ПДВ. Тому платнику ПДВ на підставі аркушу коригування необхідно відобразити в декларації з ПДВ коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту.

ДФС у м. Києві в ІПК від 11.10.2017 р. №2196/ІПК/26-15-12-01-18 щодо порядку відображення в податковій звітності з ПДВ за рішенням суду коригування митної вартості товару повідомило таке: у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, та включення сплаченої при ввезенні таких товарів суми ПДВ до складу податкового кредиту змінюється величина їх митної вартості (зменшення митної вартості за рішенням суду), необхідно відкоригувати суму податкового кредиту.

Коригування податкового кредиту, що проводиться у зв'язку зі зміною митної вартості товарів, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у ряд. 11.1 та/або 11.2 декларації з ПДВ зі знаком «мінус». При цьому податкова накладна або розрахунок коригування в ЄРПН не реєструються.

 

Облік поверненої суми

В Інструкції №291 передбачено, що на субрахунку 715 «Одержані штрафи, пені, неустойки» узагальнюється інформація про штрафи, пені, неустойки та інші санкції за порушення господарських договорів, які визнані боржником або щодо яких одержані рішення суду, арбітражного суду про їх стягнення, а також про суми з відшкодування зазнаних збитків.  

У бухобліку повернена митницею на підставі рішення суду та аркушу коригування сума зайво сплаченого мита та ПДВ відображається так (суми умовні):

 

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума,  грн

Дебет

Кредит

Отримано відшкодування від митниці за аркушем коригування 

311

685

84000

Визнано дохід на суму відшкодування

685

715

84000

Відкоригований податковий кредит з ПДВ методом сторно

641

715

- 14000

Відображено фінансовий результат

715

791

70000

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:097
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202562
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518