Відповідно до п. 7 розділу І Положення №879, у разі встановлення фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей (на день встановлення таких фактів) в обсязі, визначеному керівником підприємства, обов'язково проводиться інвентаризація активів та зобов'язань, що перебувають на балансі суб'єкта господарювання.
Тобто списати основні засоби, які залишились у зоні АТО, можливо лише після проведення інвентаризації. Окремі правила проведення інвентаризації активів, які залишились у зоні АТО, викладено у п. 8 Положення №879. Зокрема, там передбачено, що підприємства, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов'язкових для її проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку, у яких відображені зобов'язання та власний капітал цих підприємств.
Тому, на жаль, списати основні засоби, які знаходилися у власності підприємства, і які залишилися у зоні проведення АТО або у Криму, можна буде лише після того, як буде забезпечено безпечний та безперешкодній доступ для проведення інвентаризації таких ОЗ і визначення їх стану або факту крадіжки. Аналогічну позицію озвучують і податківці.
Як варіант – в бухобліку може бути відображено зменшення корисності основних засобів. При цьому, якщо підприємство застосовує податкові різниці необхідно звернути увагу, що фінрезультат збільшується на суму уцінки та втрат від зменшення корисності ОЗ або НМА, включених до витрат звітного періоду у бухобліку. Про порядок проведення переоцінки ОЗ читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись