• Посилання скопійовано

Оплачені транспортні квитки обліковуються на рахунку 331

На якому рахунку потрібно відобразити груповий паперовий залізничний квиток, який буде використано в майбутньому?

Згідно з Інструкцією №291 на рахунку 33 "Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства, зокрема, сплачених проїзних документів.

Для обліку грошових документів в національній валюті передбачено субрахунок 331 "Грошові документи в національній валюті".

Отже, в бухобліку проїзні документи, придбані за рахунок підприємства, обліковуються на субрахунку 331 "Грошові документи в національній валюті".

Після використання такого залізничного квитка, витрати на його придбання потраплять до тієї групи витрат, на які будуть списані решта витрат на цю поїздку. Наприклад, якщо йдеться про службові відрядження адміністративних працівників, то витрати на придбання квитка будуть списані на адміністративні витрати після закінчення такого відрядження (згідно з П(С)БО 16). 

Слід також зазначити, що згідно з Інструкцією №291 подібний облік вимагається для тих проїзних документів, які знаходяться в касі підприємства. Сплачені проїзні документи саме в касі й зберігаються, але їх облік досить схожий до обліку грошових коштів.

Зокрема, оскільки зазначений залізничний квиток оформлений у паперовому вигляді, то він надаватиметься одному з відряджених працівників під звіт (кому саме – вирішуватиме керівник, який спрямовує працівників у таке відрядження). Тому часто видачу такого квитка оформлюють видатковим касовим ордером, і щодо нього працівник звітує в авансовому звіті

Однак слід зазначити, що Положення №148 цього не вимагає. Це Положення, як зазначено в його першому розділі, визначає порядок ведення касових операцій, під якими розуміються операції суб'єктів господарювання між собою та з фізособами, пов'язані з прийманням і видачею готівки. А готівкою, в свою чергу, вважаються грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у т. ч. розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є платіжними засобами). 

Тому, чи оформляти таку видачу і використання залізничного квитка саме таким чином (ВКО + авансовий звіт, проведення: Дт 372 Кт 331, Дт 91-94 Кт 372), чи списувати на витрати на підставі іншого первинного документу після завершення відрядження (без оформлення підзвіту на конкретну фізособу, тим більше, що йдеться про груповий залізничний квиток), кожне підприємство вирішує самостійно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025791