• Посилання скопійовано

Оплачені транспортні квитки обліковуються на рахунку 331

На якому рахунку потрібно відобразити груповий паперовий залізничний квиток, який буде використано в майбутньому?

Згідно з Інструкцією №291 на рахунку 33 "Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства, зокрема, сплачених проїзних документів.

Для обліку грошових документів в національній валюті передбачено субрахунок 331 "Грошові документи в національній валюті".

Отже, в бухобліку проїзні документи, придбані за рахунок підприємства, обліковуються на субрахунку 331 "Грошові документи в національній валюті".

Після використання такого залізничного квитка, витрати на його придбання потраплять до тієї групи витрат, на які будуть списані решта витрат на цю поїздку. Наприклад, якщо йдеться про службові відрядження адміністративних працівників, то витрати на придбання квитка будуть списані на адміністративні витрати після закінчення такого відрядження (згідно з П(С)БО 16). 

Слід також зазначити, що згідно з Інструкцією №291 подібний облік вимагається для тих проїзних документів, які знаходяться в касі підприємства. Сплачені проїзні документи саме в касі й зберігаються, але їх облік досить схожий до обліку грошових коштів.

Зокрема, оскільки зазначений залізничний квиток оформлений у паперовому вигляді, то він надаватиметься одному з відряджених працівників під звіт (кому саме – вирішуватиме керівник, який спрямовує працівників у таке відрядження). Тому часто видачу такого квитка оформлюють видатковим касовим ордером, і щодо нього працівник звітує в авансовому звіті

Однак слід зазначити, що Положення №148 цього не вимагає. Це Положення, як зазначено в його першому розділі, визначає порядок ведення касових операцій, під якими розуміються операції суб'єктів господарювання між собою та з фізособами, пов'язані з прийманням і видачею готівки. А готівкою, в свою чергу, вважаються грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у т. ч. розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є платіжними засобами). 

Тому, чи оформляти таку видачу і використання залізничного квитка саме таким чином (ВКО + авансовий звіт, проведення: Дт 372 Кт 331, Дт 91-94 Кт 372), чи списувати на витрати на підставі іншого первинного документу після завершення відрядження (без оформлення підзвіту на конкретну фізособу, тим більше, що йдеться про груповий залізничний квиток), кожне підприємство вирішує самостійно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202535
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.202567
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202524
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025239
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20252 828