• Посилання скопійовано

Оплачені транспортні квитки обліковуються на рахунку 331

На якому рахунку потрібно відобразити груповий паперовий залізничний квиток, який буде використано в майбутньому?

Згідно з Інструкцією №291 на рахунку 33 "Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність та рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства, зокрема, сплачених проїзних документів.

Для обліку грошових документів в національній валюті передбачено субрахунок 331 "Грошові документи в національній валюті".

Отже, в бухобліку проїзні документи, придбані за рахунок підприємства, обліковуються на субрахунку 331 "Грошові документи в національній валюті".

Після використання такого залізничного квитка, витрати на його придбання потраплять до тієї групи витрат, на які будуть списані решта витрат на цю поїздку. Наприклад, якщо йдеться про службові відрядження адміністративних працівників, то витрати на придбання квитка будуть списані на адміністративні витрати після закінчення такого відрядження (згідно з П(С)БО 16). 

Слід також зазначити, що згідно з Інструкцією №291 подібний облік вимагається для тих проїзних документів, які знаходяться в касі підприємства. Сплачені проїзні документи саме в касі й зберігаються, але їх облік досить схожий до обліку грошових коштів.

Зокрема, оскільки зазначений залізничний квиток оформлений у паперовому вигляді, то він надаватиметься одному з відряджених працівників під звіт (кому саме – вирішуватиме керівник, який спрямовує працівників у таке відрядження). Тому часто видачу такого квитка оформлюють видатковим касовим ордером, і щодо нього працівник звітує в авансовому звіті

Однак слід зазначити, що Положення №148 цього не вимагає. Це Положення, як зазначено в його першому розділі, визначає порядок ведення касових операцій, під якими розуміються операції суб'єктів господарювання між собою та з фізособами, пов'язані з прийманням і видачею готівки. А готівкою, в свою чергу, вважаються грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у т. ч. розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є платіжними засобами). 

Тому, чи оформляти таку видачу і використання залізничного квитка саме таким чином (ВКО + авансовий звіт, проведення: Дт 372 Кт 331, Дт 91-94 Кт 372), чи списувати на витрати на підставі іншого первинного документу після завершення відрядження (без оформлення підзвіту на конкретну фізособу, тим більше, що йдеться про груповий залізничний квиток), кожне підприємство вирішує самостійно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Бухгалтерський облік гарантійного та реєстраційного внеску
    Підприємство приймає участь в декількох аукціонах щодо оренди та придбання нерухомості державної та комунальної власності. Як відобразити в обліку сплату реєстраційного та гарантійного внеску?
    26.04.20246
  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    25.04.2024171
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    25.04.2024200
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202426
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202450