• Посилання скопійовано

Передплата пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік: як відобразити в обліку?

Як у бухобліку відобразити передплату пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік: через витрати майбутніх періодів чи як витрати періоду в липні 2018 р.?

Запитання:

У липні 2018 р. підприємство оформило передплату пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік. Відповідно до виставленого та сплаченого рахунку зазначено: «Період надання послуг: Січень-Грудень 2019». Отримали акт виконаних робіт за сплаченим рахунком від 31.07.2018 р., у якому зазначено, що сторони цим актом фіксують такі факти: ТОВ надало електронно-інформаційні послуги з питань ведення господарської діяльності підприємства (пакет «ПРОФІ») у липні 2018 р. Як на підставі наданого рахунку та акту виконаних робіт відобразити в бухобліку передплату на 2019 рік електронного сервісу Дт-Кт? 

 

Відповідь:

Відповідно до п. 44.2 ПКУ для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінрезультату до оподаткування.

Нормами п. 7 П(С)БО 16 передбачено, що витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, у якому вони були здійснені.

При цьому попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг не визнається витратами та не включається до звіту про фінансові результати (пп. 9.2 П(С)БО 16).

Для узагальнення інформації щодо здійснених витрат у звітному періоді, які підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах призначено однойменний рахунок 39.

До витрат, облік яких ведеться на рахунку 39, відносяться витрати, пов'язані, зокрема, з передплатою на газети, журнали, періодичні та довідкові видання тощо.

За дебетом рахунку 39 відображається накопичення витрат майбутніх періодів, за кредитом – їх списання (розподіл) та включення до складу витрат звітного періоду.

Виходячи з того, що за актом у липні 2018 р. відбулось лише підключення до мережі електронно-інформаційних послуг з питань ведення господарської діяльності підприємства, доступ до яких підприємство отримуватиме протягом січня – грудня 2019 р., то суму передплати необхідно відображати за Дт рахунком 39 зі щомісячним списанням на рахунки витрат протягом січня – грудня  2019 р. у розмірі 1/12 суми передплати. У даному випадку ці витрати списуються на рахунок 92 «Адміністративні витрати».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Коли можна списати арештоване майно?
    Під час проведення виконавчих дій проведено опис та арешт рухомого майна (автомобіль), належного ТОВ-боржнику. Як боржнику списати автомобіль? Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ?
    Сьогодні 11:1010
  • Бухгалтерський облік зменшення статутного капіталу ТОВ
    ТОВ має статутний капітал 3 млн грн, з яких погашено 2359250 грн, а не погашено 640750 грн. Товариство прийняло рішення зменшити статутний капітал до 2 млн грн. Як правильно відобразити зменшення статутного капіталу в бухгобліку? Які бухгалтерські проведення необхідно здійснити для оформлення зменшення статутного капіталу з 3 млн грн до 2 млн грн?
    07.04.202587
  • Бухоблік природного убутку при транспортуванні автотранспортом
    Підприємство отримує хімічну сировину в автоцистернах. При прийманні в більшості випадків наявна нестача (0,5%), в результаті залишку на поверхні, в трубах, та в результаті погрішностей в вагах. Чи можна дану нестачу рахувати нормативною якщо договором передбачено нестачі 1%? Як оприбуткувати ТМЦ? Що з ПДВ?
    04.04.202540
  • Відступлення боргу за нижчою вартістю: облік та наслідки
    Підприємство на загальній системі оподаткування надало безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, яка стала простроченою. Резерв сумнівних боргів не створювався. Право вимоги за боргом у 300 000 грн планується відступити третій стороні за 54 000 грн. Чи це дозволено? Як відобразити операцію в бухобліку та чи виникнуть податкові різниці? Які правові та фіскальні ризики можливі при такій операції?
    04.04.2025795
  • Передача невіддільних поліпшень при зміні суборендодавця: облік та податки
    Компанія (загальна система, платник ПДВ) орендує приміщення за договором суборенди, який планується переукласти через зміну суборендодавця (обоє ФОПи на ІІІ групі ЄП, неплатники ПДВ), але приміщення залишиться в оренді. Компанія здійснила невіддільні поліпшення приміщення, що амортизуються. Чи потрібно передавати ці поліпшення чинному суборендодавцю? Чи оподатковується така передача ПДВ і яка база? Яку суму відобразити у Додатку 4ДФ?
    04.04.2025375