• Посилання скопійовано

Передплата пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік: як відобразити в обліку?

Як у бухобліку відобразити передплату пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік: через витрати майбутніх періодів чи як витрати періоду в липні 2018 р.?

Запитання:

У липні 2018 р. підприємство оформило передплату пакету «Профі» електронного сервісу Дт-Кт на 2019 рік. Відповідно до виставленого та сплаченого рахунку зазначено: «Період надання послуг: Січень-Грудень 2019». Отримали акт виконаних робіт за сплаченим рахунком від 31.07.2018 р., у якому зазначено, що сторони цим актом фіксують такі факти: ТОВ надало електронно-інформаційні послуги з питань ведення господарської діяльності підприємства (пакет «ПРОФІ») у липні 2018 р. Як на підставі наданого рахунку та акту виконаних робіт відобразити в бухобліку передплату на 2019 рік електронного сервісу Дт-Кт? 

 

Відповідь:

Відповідно до п. 44.2 ПКУ для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінрезультату до оподаткування.

Нормами п. 7 П(С)БО 16 передбачено, що витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, у якому вони були здійснені.

При цьому попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг не визнається витратами та не включається до звіту про фінансові результати (пп. 9.2 П(С)БО 16).

Для узагальнення інформації щодо здійснених витрат у звітному періоді, які підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах призначено однойменний рахунок 39.

До витрат, облік яких ведеться на рахунку 39, відносяться витрати, пов'язані, зокрема, з передплатою на газети, журнали, періодичні та довідкові видання тощо.

За дебетом рахунку 39 відображається накопичення витрат майбутніх періодів, за кредитом – їх списання (розподіл) та включення до складу витрат звітного періоду.

Виходячи з того, що за актом у липні 2018 р. відбулось лише підключення до мережі електронно-інформаційних послуг з питань ведення господарської діяльності підприємства, доступ до яких підприємство отримуватиме протягом січня – грудня 2019 р., то суму передплати необхідно відображати за Дт рахунком 39 зі щомісячним списанням на рахунки витрат протягом січня – грудня  2019 р. у розмірі 1/12 суми передплати. У даному випадку ці витрати списуються на рахунок 92 «Адміністративні витрати».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Імпорт за договором комісії: які витрати включати до собівартості?
    Товари імпортуються за договором комісії. В звіті комісіонера зазначено такі витрати до початку імпорту: висновок експертизи, дозвіл на імпорт, комісія банку, витрати на доставку документів за кордон. В момент імпорту: дозвіл на імпорт, висновок експертизи , послуги транспортування, пломбування і комісія банку, окрім того - комісійна винагорода комісіонеру. Чи всі ці витрати можна віднести на собівартість товару як додаткові витрати?
    30.06.202516
  • Як орендарю списати ОЗ, знищені внаслідок влучання шахеда?
    ТОВ орендує офісне приміщення. У приміщення влучив шахед. Унаслідок цього зруйновано стіни, перекриття між поверхами, вибито вікна та пошкоджено двері. ТОВ-орендар втратило власну комп’ютерну техніку, меблі та обладнання. Як списати знищені основні засоби?
    30.06.202542
  • Які суми коштів з держбюджету відображати в рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва?
    У рядку 3.1 Розрахунку частки сільгосптоваровиробництва слід зазначати суми одержаних з держбюджету коштів фінансової підтримки. Які саме суми слід там відображати, бо в податковій службі отримали відповідь, що зараз цей рядок взагалі не заповнюється?
    30.06.202518
  • Помилки у бухобліку через втрату даних: як виправити?
    Підприємство - платник податку на прибуток здає баланс малого підприємства. У 2021 р. внаслідок хакерської атаки була втрачена значна частина бухгалтерських даних. Майже усе відновили, але інколи при звірках з контрагентами виявляється, що не були проведені ті чи інші документи. Як виправляти помилки в бухобліку за минулі періоди? Чи потрібно уточнювати податок на прибуток? Що робити, якщо відсутня накладна на придбання ОЗ?
    27.06.2025225
  • Автомобіль замортизований, але працює: що робити бухгалтеру?
    На підприємстві є машини, які повністю замортизовані. Чи можна здійснювати перевезення товарів на замортизованих машинах? Як донарахувати вартість замортизованої машини?
    26.06.20252 752