Як ПДФО, так і військовий збір утримуються за рахунок особи, якій нараховано такий дохід (пп. 168.1.1 ПКУ). Тобто фізособа має сплатити за свій рахунок нараховані податки, а не роботодавець.
При цьому, базою нарахування військового збору є доходи, визначені ст. 163 ПКУ та деталізовані у ст. 164 ПКУ. Відповідно, базою нарахування військового збору є сума страхового платежу, який сплачує суб’єкт господарювання за працівника (в даному випадку - це 5000 гривень).
Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Варто звернути увагу на те, що натуральний коефіцієнт (передбачений п. 164.5 ПКУ) при розрахунку військового збору не застосовується. Отже, якщо сума страхового платежу становить 5000 гривень, то військовий збір становить 75 гривень (5000 * 1,5%).
При цьому, сплата військового збору в бухобліку відображається записом Дт 642 Кт 311, а утримання Дт 661 Кт 642 (якщо утримання здійснюється за згодою працівника з заробітної плати) або Дт 377 Кт 642. Далі, якщо працівник буде вносити на рахунок або в касу суму утриманого податку – Дт 301, 311 Кт 377.
Більш докладно про добровільне медичне страхування ми писали тут, а також тут – про відображення страхування у формі №1ДФ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити