• Посилання скопійовано

Яким критеріям у 2018 р. відповідає комунальне підприємство згідно з змінами до Закону про бухоблік?

Яким критеріям у 2018 р. відповідає комунальне підприємство згідно з змінами до Закону про бухоблік, якщо станом на 31.12.2017 р. балансова вартість активів становить 40 млн грн, чистий дохід 140 млн грн, а середня кількість працівників 240 осіб? Коли ці критерії потрібно застосовувати для складання фінзвітності за 2018 р.?

Для цілей Закону про бухоблік підприємства (крім бюджетних установ) можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств.

Категорії підприємств визначаються за показниками, які на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом критеріям, встановленим ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік.

Для визначення відповідності критеріям, встановленим у євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів Нацбанку, що встановлювалися для євро протягом відповідного року.

НБУ визначає офіційний середній курс валют за певний період.

Курс валют, визначений НБУ, можна переглянути тут у файлі «Офіційний курс гривні до іноземних валют (середній за період)». За цими даними, офіційний курс гривні щодо іноземних валют, середній за 2017 рік - 3000,42 грн/100 євро. 

Визначимо фактичні критерії комунального підприємства, що розглядається:

  • балансова вартість активів – 1,3 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – 4,7 млн євро;
  • середня кількість працівників – до 240 осіб.

Оскільки ці критерії значно перевищують критерії, встановлені для мікропідприємств, порівняємо їх з критеріями для малих та середніх підприємств у таблиці.

Таблиця

Критерії відповідності

Підприємство, що розглядається (фактичні)

Для малих підприємств

Для середніх підприємств

Балансова вартість активів

1,3 млн євро

до 4 млн євро

до 20 млн євро

Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

4,7 млн євро

до 8 млн євро

до 40 млн євро

Середня кількість працівників

240 осіб

до 50 осіб

до 250 осіб

Виходячи з таблиці, комунальне підприємство у 2018 році належить до малих підприємств, оскільки відповідає двом критеріям та не належать до середніх через те, що відповідає лише одному критерію щодо середньої кількості працівників.

 

Частиною 3 ст. 11 Закону про бухоблік, визначено, що для малих підприємств, крім тих, що зобов'язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами (далі – МСФЗ), встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна фінансова звітність складається за результатами першого кварталу, першого півріччя, дев'яти місяців. Крім того, відповідно до облікової політики підприємства фінансова звітність може складатися за інші періоди (ч. 1 ст. 13 Закону про бухоблік).

Щодо застосування МСФЗ Мінфін у листі від 29.12.2017 р. №35210-06-5/37175 повідомляє, що з урахуванням змін, внесених до Закону про бухоблік для складання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності МСФЗ застосовують:

  • обов'язково – підприємства, що становлять суспільний інтерес (підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств та малих підприємств) та підприємства, які відповідно до Закону про бухоблік належать до великих підприємств), публічні акціонерні товариства, підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається КМУ (п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабміну від 28.02.2000 р. №419);
  • добровільно – інші підприємства (суб'єкти господарювання, крім бюджетних установ), які самостійно визначили доцільність застосування МСФЗ.

Докладніше про те, як подавати фінзвітність малим підприємствам у 2018 році, читайте тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:0926
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202528
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202578
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518