З 01.01.2018 р. змінено перелік суб’єктів господарювання, що подають скорочену фінзвітність (тільки баланс та звіт про фінансовий результат). Наразі перелік таких суб’єктів складається з:
- мікропідприємств;
- малих підприємств;
- непідприємницьких товариств;
- представництв іноземних суб'єктів госпдіяльності.
Введення такого переліку було здійснено через те, що до ст. 2 Закону про бухоблік було додано критерії визначення класифікації підприємства. При цьому, такі критерії відрізняються від тих, що використовувались раніше. Наразі діють такі критерії:
Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів - до 350 тис. євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тис. євро;
- середня кількість працівників - до 10 осіб.
Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
- балансова вартість активів - до 4 млн євро;
- чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 млн євро;
- середня кількість працівників - до 50 осіб.
При цьому, варто зазначити, що раніше гранична сума чистого доходу для мікро та малих підприємств становила 2 млн євро та 10 млн євро відповідно.
Отже, якщо підприємство за новими критеріями відповідає ознакам малого підприємства, то воно подає в 2018 р. фінансову звітність за формами №1-м та 2-м. Ці форми затверджені П(С)БО 25. Ця звітність подається за 1 квартал, півріччя, 9 місяців та за рік.
Мікропідприємство складає форми звітності №1-мс, 2-мс (теж затверджені П(С)БО 25) та подає звітність лише за рік.
Окрім цього, зміни стосувались великих і середніх підприємств, які починаючи з 2018 року подають і проміжну фінансову звітність у повному складі.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись