Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Як подавати фінзвітність малим підприємствам у 2018 році?

Як у 2018 році повинно подавати фінансову звітність ТОВ (мале підприємство), враховуючи зміни до Закону про бухоблік?

З 01.01.2018 р. змінено перелік суб’єктів господарювання, що подають скорочену фінзвітність (тільки баланс та звіт про фінансовий результат). Наразі перелік таких суб’єктів складається з:

  • мікропідприємств;
  • малих підприємств;
  • непідприємницьких товариств;
  • представництв іноземних суб'єктів госпдіяльності.

Введення такого переліку було здійснено через те, що до ст. 2 Закону про бухоблік було додано критерії визначення класифікації підприємства. При цьому, такі критерії відрізняються від тих, що використовувались раніше. Наразі діють такі критерії:

Мікропідприємствами є підприємства, показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів - до 350 тис. євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 700 тис. євро;
  • середня кількість працівників - до 10 осіб.

Малими є підприємства, які не відповідають критеріям для мікропідприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів - до 4 млн євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - до 8 млн євро;
  • середня кількість працівників - до 50 осіб.

При цьому, варто зазначити, що раніше гранична сума чистого доходу для мікро та малих підприємств становила 2 млн євро та 10 млн євро відповідно.

Отже, якщо підприємство за новими критеріями відповідає ознакам малого підприємства, то воно подає в 2018 р. фінансову звітність за формами №1-м та 2-м. Ці форми затверджені П(С)БО 25. Ця звітність подається за 1 квартал, півріччя,  9 місяців та за рік.

Мікропідприємство складає форми звітності № 1-мс, 2-мс (теж затверджені П(С)БО 25) та подає звітність лише за рік.

Окрім цього, зміни стосувались великих і середніх підприємств, які починаючи з 2018 року подають і проміжну фінансову звітність у повному складі.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Фінансова звітність , Малі підприємства

Коментарі: 9

Новини по темі

Консультації по темі