Виправлення помилок у бухобліку
Згідно з п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх звітних періодах (роках), здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).
Оформлюється виправлення такої помилки за допомогою бухгалтерської довідки з усіма реквізитами первинного документа (про бухгалтерську довідку тут>>).
Отже, для виправлення помилки складається бухгалтерська довідка станом на 01.01.2018 р., у якій здійснюється виправлення допущеної помилки за рахунок нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).
Виправлення помилок у фінансовій звітності
Виправлення помилок у раніше поданій фінансовій звітності законодавчо не передбачено. Окрім цього, оскільки в бухобліку така помилка виправляється поточним роком, то, відповідно, у фінзвітності таке виправлення повинно бути відображено у поточній звітності.
Однак, податківці у «ЗІР», в підкатегорії 102.23.02, у відповіді на запитання: «Як платник податку на прибуток може виправити помилки, виявлені у поданій до контролюючих органів фінансовій звітності?» зазначили, що у разі виявлення помилок у фінзвітності, яка є додатком до Декларації (Звіту) та їх невід’ємною частиною, платник податків повинен подати виправлену фінзвітність разом з уточнюючою Декларацією (Звітом).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись