• Посилання скопійовано

Первісна вартість основних засобів: нюанси

Підприємство анулювало свідоцтво ПДВ. В останній декларації з ПДВ було відображено умовний продаж основного засобу та комп'ютерної програми. Чи має право підприємство збільшити первісну вартість основного засобу і нематеріального активу, а потім амортизувати цю суму?

Запитання: Підприємство анулювало свідоцтво ПДВ на підставі ст. №184.1 ПКУ (за власною ініціативою). В останній декларації з ПДВ було відображено умовний продаж основного засобу та комп'ютерної програми. Чи має право підприємство збільшити первісну вартість основного засобу і нематеріального активу, і потім амортизувати цю суму, або ж необхідно суму умовного продажу відобразити відразу в складі інших витрат?

Відповідь: Так дійсно, за п. 184.7 ПКУ якщо товари/послуги, необоротні активи, суми ПДВ по яких були включені до складу ПК, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника ПДВ зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів (крім випадків анулювання реєстрації внаслідок реорганізації шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону).


Відповідно до п. 8 П(С)БО 7  "Основні засоби", якщо суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) ОЗ не відшкодовуються підприємству, вони відносяться до первісної вартості об'єкта (аналогічна умова зазначена у п. 11 П(С)БО 8 "Нематеріальні активи"). Отже, при визначені ПЗ з ПДВ нарахований податок збільшуватиме залишкову вартість необоротних активів (нематеріальних актив).

І як сказано у листі Мінфіну від 02.03.2011 р. №31-34020-07-25/5805:

“Зазначені операції з нарахування податку на додану вартість відображаються за кредитом субрахунку 641 "Розрахунки за податками" з дебетом рахунків обліку відповідних товарів та необоротних активів, що залишилися”.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Автоматизація»