• Посилання скопійовано

Працівник використав паливо в негоспдіяльності підприємства: які наслідки?

Юрособа (платник податку на прибуток, платник ПДВ) використало паливо не в господарських цілях. Що з податковим кредитом? Як правильно списати таке паливо? Зняти з витрат чи нарахувати в дохід (податковий та бухоблік)? Чи має місце додаткове благо?

Наслідки використання палива в негоспцілях підприємства виникають  такі:

1) Зі сторони сплати ПДВ (слід нарахувати ПЗ з ПДВ згідно із пп. «г» пп.198.5 ПКУ). Це не стосується випадку, коли під негоспвикористанням розуміється перевищення Норм №43. Втім слід бути готовим це пояснювати податківцям (судова практика на стороні платника податку);

2) Зі сторони податку на прибуток ніяких коригувань немає. Адже податкових різниць при виникненні негоспвитрат у ПКУ немає, тоді як в обліку мають відображатися всі фактично понесені витрати на підставі первинних документів незалежно від того такі витрати є господарськими, чи ні. Інша справа, якщо керівництво вирішить, що працівник має компенсувати витрати підприємства за витраченим паливом не на госпцілі (наприклад, працівник самовільно використав службове авто у власних цілях), то в обліку така компенсація буде доходом підприємства; 

3) Зі сторони ПДФО та ВЗ,  вважаємо, що тут виникатиме додаткове благо, якщо використання палива в негоспцілях сталося з вини працівника, а керівництво визначає, чи повинен працівник компенсувати підприємству вартість таких ПММ. Тож якщо працівник компенсує перевитрачене паливо, то в нього оподатковуваного доходу не виникає, якщо ж підприємство пробачає такі дії працівника, то паливо, витрачене на негоспцілі, включається до оподатковуваного доходу працівника на підставі пп. 164.2.17 ПКУ як додаткове благо.

У цьому разі слід пам'ятати про коефіцієнт згідно з пп. 164.5 ПКУ, адже дохід працівник отримує не у грошовій формі (1,21951). На цей коефіцієнт збільшується база для ПДФО й оподатковується за ставкою 18%. Для військового збору коефіцієнт за пп. 164.5 ПКУ не застосовується. Тож сума додаткового блага оподатковується за ставкою 1,5%. У формі №1ДФ суму додаткового блага слід відобразити у розділі I за ознакою доходу «126».

Щодо нарахування ЄСВ, то додаткові блага не є складовою заробітної плати. Адже базою для нарахування ЄСВ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ є заробітна плата або сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ.

Більш детально про списання палива у зв’язку із негоспдіяльністю ми детально говорили тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024785
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506