• Посилання скопійовано

«Єдинник» ІІ групи перевищив за 2019 рік ліміт 1,5 млн грн: які податкові наслідки?

ФОП, який перебуває на другій групі ЄП, за період 2019 року перевищив обсяг 1,5 млн грн. Які при цьому податкові наслідки та штрафні санкції?

У пп. 2 пп. 293.8 ПКУ визначено, що платники ЄП ІІ групи, які перевищили в податковому (звітному) періоді граничний обсяг доходу, у наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників ЄП ІІІ групи, або відмовляються від використання спрощеної системи оподаткування. 

Такі платники зобов’язані застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку в розмірі 15%. Заяву подають не пізніше, ніж 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Зауважимо, що платники ІІ групи - у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пп. 291.4  ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку  третьої (фізособи – підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ,  подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (пп. 295.7 ПКУ).

Як визначено у пп. 299.10 ПКУ, реєстрація платником ЄП є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників ЄП за рішенням контролюючого органу, зокрема,  у випадках, визначених пп. 298.2.3 ПКУ, у тому числі й у випадку, передбаченому пп. 1 пп. 298.2.3 ПКУ, коли платник ЄП ІІ групи зобов'язаний перейти на загальну систему у разі перевищення обсягу річного доходу.

Виходячи з цього, ФОП ІІ групи не зможе вести діяльність на ІІ групі з початку того кварталу, що настає за кварталом, у якому досягнуто перевищення обсягу доходу 1,5 млн грн.

Отже, якщо ФОП – платник ЄП ІІгрупи перевищив обсяг доходу у ІV кварталі 2019 р., не подав заяву про  перехід на ІІІ групу платників ЄП, то з 01.01.2020 р. податківці його виключають  з реєстру платників єдиного податку та з цієї дати він буде перебувати на загальній системі.

Повернутися на спрощену систему можна буде лише з ІІ кварталу 2020 р. відповідно до пп. 298.1.4 ПКУ. Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему  шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування лише один раз протягом календарного року.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Послуги з оренди: надавати від ФОПа чи фізособи?
    Фізособа має у своїй власності та хоче здавати в оренду лінії (верстати) по прокату металу. Ця фізособа також зареєстрована як ФОП – платник ЄП II групи. Чи може просто фізособа здавати в оренду ці лінії? Чи це можливо робити тільки від ФОП ?
    27.06.20253562
  • Чи буде дохід у ФОПа - "єдинника" при передачі майна за договором позички?
    ФОП на ІІІ групі ЄП здає в оренду частину нежитлового приміщення ФОПу на ІІ групі для ведення господарської діяльності, але на безоплатній основі. Чи правомірний такий договір і чи не буде негативних податкових наслідків для орендодавця?
    26.06.20257831
  • Ресторанне господарство "єдинника" ІІ групи: обслуговування юросіб
    Чи може ФОП на ІІ групі ЄП з КВЕДом 56.10 "Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування" приймати замовлення на ресторанне обслуговування (у своєму приміщенні) від держустанови або юрособи на загальній системі? Як правильно оформити такі відносини? Які документи є обов'язковими і як мають проводитись розрахунки, зокрема, безготівково?
    23.06.202574
  • ФОП - "єдинник" організовує семінар за кордоном: чи можна?
    ФОП на ІІІ групі ЄП (без ПДВ, основний КВЕД 82.30) організовує виїздний закордонний семінар. Немає можливості офіційних платежів за кордоном, адже провадження підприємницької діяльності має бути на території України. Погодили інший формат оплати за межами країни. Але сам трансфер (Київ - Вроцлав) хочуть сплатити офіційно з р/р. Які ризики для ФОПа при даній операції? Тобто сплата транспортних послуг для інших людей - учасників семінару. Актом перевізник закриє, проте є сумніви, чи не виникнуть проблеми?
    23.06.202530
  • ФОП-«єдинник» переходить на загальну систему оподаткування: коли реєструватися платником ПДВ?
    ФОП – платник єдиного податку (ЄП) II групи перевищив річний ліміт доходу та переходить на загальну систему оподаткування з наступного кварталу. В який строк необхідно подати заяву про реєстрацію платником ПДВ: одночасно із заявою про відмову від ЄП чи з першого числа кварталу, в якому відбудеться перехід?
    19.06.202527