Головна Усі консультації Облік та звітність Інше

Підприємство має право на перегляд встановленої ліквідаційної вартості ОЗ

Чи може підприємство прийняти рішення про зменшення ліквідаційної вартості ОЗ? Яким чином відбувається подальше нарахування амортизації?

Згідно з визначенням, наведеним у п. 4 П(С)БО 7, ліквідаційна вартість - сума коштів або вартість інших активів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з продажем (ліквідацією).

Залишкова вартість – різниця між початковою (первісною) вартістю та сумою зносу.

При цьому, чинне законодавство не встановлює механізму розрахунку ліквідаційної вартості. Тобто, величину цього показника підприємство встановлює самостійно і на власний розсуд. 

Також чинним законодавством не встановлено жодних негативних наслідків для СГД у разі, якщо майбутній дохід від реалізації ОЗ не відповідатиме раніше розрахованому розміру ліквідаційної вартості.

Як правило, ліквідаційна вартість об’єкту ОЗ встановлюється при його введенні в експлуатацію. Але і заборони переглядати ліквідаційну вартість протягом такої експлуатації не встановлено. Отже, підприємство цілком має право зменшити (або збільшити) ліквідаційну вартість використовуваного об’єкта ОЗ.

У випадку прийняття рішення підприємством про зменшення ліквідаційної вартості фактично відбувається збільшення вартості, що підлягає амортизації. Отже, суми амортизації з наступного місяця збільшаться.

Ам = (Залишкова вартість – нова ліквідаційна вартість)/кількість місяців

корисного використання, що залишилися

Зазначимо, що таке зменшення ліквідаційної вартості повинно бути оформлено відповідним наказом керівника.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Інше
Теги:
Амортизація , Основні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі