Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Нюанси дисконтування дебіторської та кредиторської заборгованості

У підприємства є дебіторська та кредиторська заборгованість. Зокрема, заборгованість в сумі 3 млн грн на строк 10 років, а також заборгованість з ПФД в сумі 5 млн грн, яка щороку пролонгується на рік. Як дисконтувати такі заборгованості?

По-перше, потрібно визначити, чи є ця заборгованість довгостроковою станом на 31.12.2019 р.  За кожною заборгованістю слід проаналізувати строки її погашення, і якщо вони настають пізніше 31.12.2020 року (тобто більше року з 31.12.2019 р.), то така заборгованість вважається довгостроковю і повинна дисконтуватися.

По-друге, якщо строк погашення ПФД кожного року пролонгується ще на один рік, то формально така заборгованість не є довгостроковою, але по суті вона може вважатися такою, оскільки насправді підприємство кожного року продовжує строк її погашення.

Більш докладно про це ми пишемо у нашому матеріалі.

Зокрема, ми не радимо користатися варіантом із укладанням додатку до договору, який би пролонговував період повернення ПФД ще на один рік, а потім ще на один рік тощо. Адже хоча й формально така заборгованість є поточною, адже на руках є договір, який говорить про строк погашення у 1 рік, втім щорічна його пролонгація може викликати сумніви у податківців, що таким чином підприємство заавальовує признання довгострокової заборгованості. Тоді як має спрацьовувати принцип «превалювання сутності над формою» відповідно до ст. 4 Закону про бухоблік. І, як варіант, фіскали можуть перекваліфікувати поточну заборгованість у дострокову й самостійно продисконтувати її.  Оборонятися у такому випадку скоріш за все прийдеться у суді. У даному випадку краще визначити реальний строк погашення такої заборгованості без щорічного пролонгування і виходити вже з цього строку.

Більш докладно про те, як розрахувати дисконт та як відобразити його в обліку,  читайте у вищезгаданому матеріалі.

Також пропонуємо інші консультації на тему дисконтування:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Заборгованість , Облік , Дисконтування

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі