• Посилання скопійовано

Земельні ділянки під спорудами: оподаткування

Чи повинно фермерське господарство — платник ФСП сплачувати земельний податок за земельні ділянки під спорудами?

Згідно з пп. «б» п. 307.1 ст. 307 Податкового кодексу платники ФСП не є платниками земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва).

Відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III (далі — Земельний кодекс) землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.


До земель сільськогосподарського призначення належать, зокрема, несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування сільськогосподарським підприємствам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Отже, сільгосппідприємство — платник ФСП не сплачуватиме земельний податок за земельні ділянки під виробничою інфраструктурою, які є землями сільськогосподарського призначення і надані для товарного сільгоспвиробництва. При цьому підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Водночас якщо платник ФСП надає в оренду окремі будівлі, споруди або їх частини, то земельний податок за земельні ділянки під такими будівлями, спорудами (їх частинами) сплачується на загальних підставах.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Фіксований с/г податок

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фіксований с/г податок»

 • Облік збільшення вартості об’єкта лізингу
  В договорі фінансового лізингу вартість автомобіля встановлена у валютному еквіваленті. Договір закінчується, сторони планують укласти угоду про перегляд ціни, якою збільшити вартість об’єкта лізингу. Як збільшену вартість відобразити в бухгалтерському обліку?
  17.07.202328
 • Оподаткування фізособи - резидента, яка є засновником нерезидента
  Підприємство - резидент України (платник податку на прибуток, мікропідприємство) планує продавати товари польському підприємству (нерезиденту). У цих підприємств один засновник. Які особливості оподаткування для засновника?
  02.06.2021140
 • Орендна плата оподатковується військовим збором
  Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?
  23.09.2015939
 • Справляння плати за землю у випадку смерті власника: порядок
  Фермерське господарство - платник фіксованого сільгоспподатку, орендує земельні ділянки у фізосіб. При цьому, раз на рік нараховує орендну плату. Як вчиняти, коли фізособа-орендодавець померла і немає кому виплачувати орендну плату? Як відображати у формі №1ДФ дохід померлій особі, а згодом виплату спадкоємцю?
  27.02.2015973
 • Платниками фіксованого податку можуть бути лише юрособи
  Чи може фізична особа — підприємець бути платником ФСП у разі якщо площі сільськогосподарських угідь надано йому у користування на умовах суборенди?
  13.01.20151 488