• Посилання скопійовано

Надання допомоги від неприбуткової організації: які податкові ризики?

Благодійна організація, що має статус неприбуткової організації, надає благодійну допомогу лікарням у вигляді оплати за ліки, пальне, оргтехніку тощо. Такі товарно - матеріальні цінності оплачуються постачальникам, а потім направляються в лікарні. Які податкові ризики такої схеми роботи?

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону №5073 цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах.

Сферами благодійної діяльності є, зокрема, охорона здоров'я.  За ст. 5 зазначеного закону благодійники спільно чи індивідуально можуть здійснювати благодійну діяльність у вигляді безоплатної передачі у власність бенефіціарів коштів, іншого майна. 

За умовами запитання бенефіціарами благодійної організації є лікарні. Відшкодування благодійними організаціями витрат інших бенефіціарів, пов'язаних із передачею майна за ч. 2 ст. 5 Закону №5073, визнається благодійною діяльністю.

Але обов'язково слід приділити увагу документальному оформленню. Благодійній організації потрібно мати такі документи: 

  • договір про надання благодійної допомоги (у разі її надання на постійній, систематичній основі або фінансування певних програм);
  • лист-клопотання одержувача про надання благодійної допомоги з переліком конкретних товарів або з проханням здійснити оплату (із зазначенням банківських реквізитів постачальника, якому здійснюється оплата) за ліки, оргтехніку інші ТМЦ;
  • первинні документи, які свідчать про перерахування грошових коштів постачальникам ТМЦ або актів/накладних про передачу ТМЦ від постачальників бенефіціарам (це можуть бути копії накладних від постачальника на відпуск ТМЦ лікарні).

Неприбутковій організації важливо мати копії первинних документів для підтвердження факту надання благодійної допомоги. Саме ці документи будуть підтверджувати, що неприбуткова організація реалізовує мету та цілі з надання благодійної допомоги. З огляду на пп. 133.4.2 та пп. 133.4.3 ПКУ неприбуткова організація повинна дотримуватися вимог передбачених у п. 133.4 ПКУ, аби мати статус не платника податку на прибуток. А саме доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються, зокрема, для фінансування та реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених її установчими документами.

Згодом надання благодійної допомоги або фінансування напрямків діяльності, визначених установчими документами, відобразиться в рядках 2.3 та/або 2.4  Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за річний звітний період. А підставою для відображення цих данниї у Звіті є первинні документи про надання допомоги.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024228
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418