• Посилання скопійовано

Податкові різниці у 2016 р.: що нового?

Як застосовувати податкові різниці у 2016 році?

Зазнала змін лише одна з трьох податкових різниць — різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій. І то тільки у частині, яка стосується зменшення фінансового результату на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших підприємств. Так, відповідно до оновленої редакції пп. 140.4.1 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.

Раніше фінансовий результат зменшувався тільки на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств та у вигляді дивідендів, які підлягають виплаті на його користь від інших платників цього податку.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів (ст. 138 ПКУ), та різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень) (ст. 139 ПКУ), застосовуються на рівні 2015 року.

На жаль, законодавці разом із нормами, які викликали критику з боку бухгалтерів, викреслили із Закону і норми, які вирішували «проблему резерву сумнівних боргів». Тому і в 2016 році платникам податку на прибуток, які здійснюють коригування фінрезультату на різниці, вигідніше такий резерв не створювати, а списувати безнадійну дебіторську заборгованість напряму до витрат.

Отже, як у 2015 році, так і у 2016 році залишилась неузгодженість щодо вартісного показника групи 4 ОЗ. Податківці з цього приводу мають таку точку зору: оскільки норма пп. 14.1.138 ПКУ не містить обмежень щодо граничної вартості основних засобів та інших необоротних активів окремо для групи 4, то всі основні засоби та інші необоротні активи, вартість яких перевищує 6000 гривень, з урахуванням вимог пп. 14.1.138 ПКУ, є основними засобами. Інші активи, вартість яких не перевищує 6000 гривень, відповідно є малоцінними необоротними матеріальними активами.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»