• Посилання скопійовано

Витрати підприємства на рекламу, інформаційні послуги, юридичні консультації: податковий облік

Чи є якісь норми (обмеження) щодо розміру витрат підприємства (ТОВ) на рекламу, інформаційні послуги, юридичні консультації, тощо?

Ні, законодавчо встановлених обмежень щодо суми витрат, які може понести підприємство, не існує. Звичайно, крім випадків, коли таке підприємство повністю або частково фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів, оскільки в такому випадку напрямки і суми витрати, які таке підприємство може понести, затверджуються тими, хто його фінансує. Відповідно, усі такі витрати підприємство відображає і в бухгалтерському обліку – за правилами, встановленими національними або міжнародними положеннями (стандартами).  

Але з метою оподаткування податком на прибуток слід враховувати наступне. Підприємства, які мають суму річного доходу більшу за 20 млн грн, зобов’язані збільшувати фінансовий результат до оподаткування, визначений за правилами бухгалтерського обліку, на суму різниць, визначених розділом ІІІ ПКУ

І якщо щодо зазначених витрат, отриманих від резидентів, коригування не встановлено, щодо нерезидентів є пп. 140.5.4 ПКУ, який вимагає збільшення фінансового результату на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім зазначених у пункті 140.2 та у підпункті 140.5.5 ПКУ та операцій, які визнані контрольованими відповідно до статті 39 ПКУ), придбаних у нерезидентів (в тому числі нерезидентів - пов’язаних осіб), що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у підпункті 39.2.1.2 ПКУ, перелік яких визначає КМУ. Останній такий перелік було затверджено постановою КМУ від 16.09.2015 р. №977-р.

Вимоги цього підпункту можуть не застосовуватися платником податку, якщо: операція є контрольованою та сума таких витрат відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації, що подаються відповідно до статті 39 ПКУ; або операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін відповідно до процедури, встановленої статтею 39 ПКУ, але без подання звіту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»