• Посилання скопійовано

Авансовий внесок при виплаті дивідендів

ТОВ планує у 2022 році виплатити дивіденди за 2016 і 2017 роки нерезиденту. Сума дивідендів не перевищує значення об’єкта оподаткування за 2016 та 2017 роки, грошове зобов’язання з податку на прибуток погашене повністю. За 2020-2021 р. ТОВ має збиток, грошове зобов’язання з податку на прибуток відсутнє. Чи сплачувати авансовий внесок?

Відповідно до пп. 57.1-1.2 ПКУ авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

В даній ситуації дивіденди виплачуються за 2016 та 2017 роки, тому авансовий внесок слід розраховувати за показниками саме цих років, а не 2020, 2021 чи 2022 років.

скільки, як зазначено в запитанні, сума дивідендів за 2016 та 2017 роки не перевищує об’єкта оподаткування за ці роки і грошове зобов’язання з податку на прибуток погашене, авансовий внесок з суми таких дивідендів не розраховується.

***

Читайте також: Нарахування та оподаткування дивідендів у 2020 році

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»