Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Платник податку на прибуток несвоєчасно повертає фіндопомогу: які наслідки?

ТОВ - "малодохідник" отримав поворотну фіндопомогу від засновника фізособи 07.11.2019 р. Строк повернення 01.11.2020 р. Які наслідки для ТОВ та для фізособи в разі неповернення коштів вчасно? Планується повернення у 2021 році

ТОВ отримало короткострокову (на строк до 12 місяців) поворотну фіндопомогу: Дт 301, 311 Кт 685. Але вона не повернена в строк.

Відповідно до п. 5 П(С)БО 11, якщо на дату балансу раніше визнане зобов'язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду (Дт 685 Кт 717).

Але в даній ситуації фіндопомога підлягає поверненню, тому визначати дохід немає підстав. Це означає, що за просточеною фіндопомогою робити якісь бухгалтерські проводки не потрібно. Вона продовжує обліковуватися на балансі ТОВ.

Дисконтувати короткострокову заборгованість за простроченою фіндопомогою також не потрібно. Про це ми писали тут і тут.

Повернення допомоги відображається проведення: Дт 685 Кт 301, 311.

З наведеного випливає, що як отримання, так і повернення короткострокової поворотної фіндопомоги, не впливає на фінрезультат до оподаткування, а отже, і на об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Несвоєчасне повернення фіндопомоги фізособі засновнику також не має якихось податкових чи інших наслідків для такої фізособи. Тому що внаслідок такого несвоєчасного повернення фізособа не отримує дохід.

Нагадаємо також, що повернена фізособі фіндопомога відображається ТОВ у формі № 1ДФ з ознакою доходу «153». Детальніше про це тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Фінансова допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі