Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Зменшення статутного капіталу на покриття збитків: чи буде дохід?

Статутний капітал підприємства зменшується для покриття збитків. Чи виникає при цьому дохід? Чи оподатковується така операція податком на прибуток?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При цьому ПКУ не передбачено податкових різниць за операціями із зменшення статутного капіталу підприємства на покриття збитків. Таким чином, такі операції враховуються виключно за правилами бухгалтерського обліку.

Так, згідно з п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення  зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

У даному випадку операція із зменшення статутного капіталу на покриття збитків не спричинює зростання власного капіталу. Відповідно, така операція не призводить до виникнення доходу у підприємства.

В обліку операція із зменшення статутного капіталу на покриття збитків відображається записом Дт 401 «Статутний капітал» Кт 442 «Непокриті збитки».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Статутний капітал , Доходи , Податок на прибуток

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі