Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Виплата дивідендів до та після 17 липня 2019 року

Які наслідки для підприємства та для засновників підприємства-фізосіб, якщо за 2016, 2017, 2018 роки нараховувалися та виплачувались дивіденди засновникам (згідно з протоколами зборів), які не сформували статутний капітал? Протокол 31.05.2019 р., виплата дивідендів – 12.06.2019 р. Статут в стадії переоформлення

Згідно з ч. 3 ст. 27 нового Закону про ТОВ товариство не має права виплачувати дивіденди учаснику, який повністю або частково не вніс свій вклад. Закон цей діє з 17.06.2018 року.

Втім п. 3 гл. VIII Закону про ТОВ передбачено, що протягом року з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 17.06.2019 року, положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Закон №1576 таких обмежень не містив. Тож, якщо в старому статуті немає подібного обмеження на виплату дивідендів, то до 17.06.2019 р. проблем з виплатою дивідендів учасникові, який недовніс вклад, бути не повинно.

До 17 червня ТОВ мають привести статути у відповідність до нового Закону про ТОВ, детально про це ми писали туттут та тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Статутний капітал , Дивіденди

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі