Щодо визначення дати, на яку слід оприбуткувати імпортний товар, є лист Мінфіну від 21.04.2009 №31-34000-20-27/11292 у відповідь на запит щодо дати визнання та відображення в бухобліку вартості товарів, придбаних у нерезидентів за іноземну валюту. Мінфін зазначає, що датою здійснення операції для зарахування підприємством активів (товарів) на баланс є дата, на яку підприємству переходять ризики й вигоди, пов’язані з правом власності на придбані (отримані) активи (товари).
Згідно з п. 3 НП(С)БО 1 активи - це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, призведе до отримання економічних вигід у майбутньому. Контроль над активами означає можливість вирішального впливу з боку підприємства на них з метою отримати вигоди від їх використання. Контроль, як правило, супроводжується наявністю права власності, адже до набуття права власності покупець зазвичай не може контролювати активи (розпоряджатися ними) і вигід (майнових прав) щодо них не має.
Тому в даному випадку слід орієнтуватися на умови контракту і документи, які оформлюються за цим контрактом постачальником і покупцем (інвойси, накладні тощо).
Отже, саме на дату постачання товару згідно з контрактом і слід його оприбуткувати в бухобліку. Митна декларація фіксує лише факт перетину товаром державного кордону України та нарахування митних платежів та не фіксує набуття права власності на товар (яке не завжди набувається саме під час розмитнення). У даному випадку ці моменти просто співпадають у часі.
Тому валютний курс для перерахування вартості товару у гривні слід брати на дату набуття права власності на товар, яка визначена у контракті та співпадає з датою завершення митного оформлення. За умовами запитання - це 15.03.2019 р.
Курс валюти, зазначений у митній декларації, застосовується для нарахування митних платежів, а не для цілей оприбуткування товару.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись