Згідно зі ст. 17 Закону про ТОВ учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.
Відповідно до пп. 165.1.18 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юрособою - резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.
У даному випадку статутний капітал поповнюється за рахунок нарахованих дивідендів, які фактично учасникам не виплачуються, а натомість відбувається збільшення їх частки в статутному капіталі. При цьому відсоткове співвідношення часток учасників у статутному капіталі залишається аналогічним, а вартість їх збільшується у зв’язку з збільшенням статутного капіталу.
При цьому товариство – емітент корпоративних прав не є податковим агентом для фізосіб – учасників товариства відповідно до пп. 170.5.1 ПКУ.
Також потрібно взяти до уваги таку обставину, як період, за який виплачуються дивіденди. У даному випадку - це 2008-2010 роки, а новий учасник вступив у товариство в 2018 році. Відповідно до ст. 26 Закону про ТОВ виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку товариства особам, які були учасниками товариства на день прийняття рішення про виплату дивідендів, пропорційно до розміру їхніх часток. Отже, новий учасник має право на дивіденди за 2008-2010 роки.
Таким чином, для того, щоб скористатися пп. 165.1.18 ПКУ, потрібно одночасно виконати дві умови:
- Збільшити статутний фонд на всю суму нарахованих дивідендів;
- Зберегти пропорції участі учасників у статутному фонді підприємства. При цьому факт зміни учасників на оподаткування ПДФО не впливає, адже дивіденди нараховуються тим учасникам товариства, які є такими на день прийняття рішення про виплату дивідендів.
Зверніть увагу! Такі дивіденди не звільняються від оподаткування військовим збором. Відповідно до пп. 1.7 пп. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. Питання оподаткування таких дивідендів військовим збором ми розглядали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись