• Посилання скопійовано

Право на податковий кредит та бюджетне відшкодування ПДВ за медичними виробами

У 2017 р. імпортовано медичні вироби зі сплатою ПДВ 20%. У 2018 р. такі медичні вироби оподатковуються за ставкою 7% ПДВ. Чи є у власника таких товарів – імпортера право на податковий кредит з ПДВ та на бюджетне відшкодування?

Є, і ось чому. Перелік медичних виробів, які потрапляють під ставку ПДВ 7%, час від часу змінюється. Однак, позиція податківців щодо права їх продавця на податковий кредит, яке виникло під час їх придбання, залишається незмінною.

Зокрема, у листі ДФС від 30.12.2016 р. №28706/6/99-99-15-03-02-15 зазначалося: на дату придбання платником податку на митній території України лікарських засобів, не внесених до ДРЛЗ, застосовується ставка ПДВ у розмірі 20%. Починаючи з дати внесення лікарських засобів до ДРЛЗ і за наявності відповідних дозволів для виробництва і застосування в Україні, операції платника податку з подальшого постачання таких лікарських засобів на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою ПДВ у розмірі 7%, незалежно від того, яка ставка ПДВ застосовувалась при їх придбанні.

При цьому коригування сум податкового кредиту з ПДВ у даному випадку чинним законодавством не передбачено.

Аналогічної позиції дотримуються вони й щодо ситуації, коли медичні вироби не придбавалися на митній території України, а були ввезені на цю територію у митному режимі імпорту. Тобто, податковий кредит з ПДВ визнається на підставі митної декларації за ставкою 20%. Незважаючи на те, що пізніше такі товари продаються зі ставкою ПДВ 7%.

А оскільки все так, то й щодо бюджетного відшкодування діють аналогічні правила. Оскільки за ст. 200 ПКУ, право на бюджетне відшкодування ПДВ мають ті платники:

  • які отримали від’ємне значення ПДВ в декларації за певний звітний період (сума ПЗ менша за суму ПК в такій декларації);
  • у яких сума ПДВ у такому від’ємному значенні була фактично сплачена у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету України (що й відбувається при розмитненні).

Однак бюджетне відшкодування надається у частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ (ліміт реєстрації ПН/РК в  ЄРПН) на момент отримання контролюючим органом податкової декларації з ПДВ із заявою про таке бюджетне відшкодування.

До речі, виходячи з роз’яснень податківців, працює ще одне правило: якщо товар було придбано зі сплатою ПДВ 7%, а потім, під час його продажу, ставка ПДВ вже 20%, то ПЗ з ПДВ при його продажу визнається за ставкою 20%. І, як і у попередньому випадку, коригування сум ПК з ПДВ у цій ситуації не відбувається. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 726
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432