• Посилання скопійовано

Право на податковий кредит та бюджетне відшкодування ПДВ за медичними виробами

У 2017 р. імпортовано медичні вироби зі сплатою ПДВ 20%. У 2018 р. такі медичні вироби оподатковуються за ставкою 7% ПДВ. Чи є у власника таких товарів – імпортера право на податковий кредит з ПДВ та на бюджетне відшкодування?

Є, і ось чому. Перелік медичних виробів, які потрапляють під ставку ПДВ 7%, час від часу змінюється. Однак, позиція податківців щодо права їх продавця на податковий кредит, яке виникло під час їх придбання, залишається незмінною.

Зокрема, у листі ДФС від 30.12.2016 р. №28706/6/99-99-15-03-02-15 зазначалося: на дату придбання платником податку на митній території України лікарських засобів, не внесених до ДРЛЗ, застосовується ставка ПДВ у розмірі 20%. Починаючи з дати внесення лікарських засобів до ДРЛЗ і за наявності відповідних дозволів для виробництва і застосування в Україні, операції платника податку з подальшого постачання таких лікарських засобів на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою ПДВ у розмірі 7%, незалежно від того, яка ставка ПДВ застосовувалась при їх придбанні.

При цьому коригування сум податкового кредиту з ПДВ у даному випадку чинним законодавством не передбачено.

Аналогічної позиції дотримуються вони й щодо ситуації, коли медичні вироби не придбавалися на митній території України, а були ввезені на цю територію у митному режимі імпорту. Тобто, податковий кредит з ПДВ визнається на підставі митної декларації за ставкою 20%. Незважаючи на те, що пізніше такі товари продаються зі ставкою ПДВ 7%.

А оскільки все так, то й щодо бюджетного відшкодування діють аналогічні правила. Оскільки за ст. 200 ПКУ, право на бюджетне відшкодування ПДВ мають ті платники:

  • які отримали від’ємне значення ПДВ в декларації за певний звітний період (сума ПЗ менша за суму ПК в такій декларації);
  • у яких сума ПДВ у такому від’ємному значенні була фактично сплачена у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету України (що й відбувається при розмитненні).

Однак бюджетне відшкодування надається у частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ (ліміт реєстрації ПН/РК в  ЄРПН) на момент отримання контролюючим органом податкової декларації з ПДВ із заявою про таке бюджетне відшкодування.

До речі, виходячи з роз’яснень податківців, працює ще одне правило: якщо товар було придбано зі сплатою ПДВ 7%, а потім, під час його продажу, ставка ПДВ вже 20%, то ПЗ з ПДВ при його продажу визнається за ставкою 20%. І, як і у попередньому випадку, коригування сум ПК з ПДВ у цій ситуації не відбувається. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202542
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202524
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202545
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202570