Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Реалізація медичних товарів з 01.01.2018 р. за ставкою ПДВ 7%

На складі підприємства є медичні товари, імпортовані до 2018 року та оподатковані ПДВ за ставкою 20%. За якою ставкою з 01.01.2018 р. оподатковувати ПДВ-операції з реалізації цих товарів? Чи потрібно коригувати податковий кредит за цими товарами?

З 1 січня 2018 року діє нова редакція абз. 2 пп. "в" п. 193.1 ПКУ. Постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Держреєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабміном, тепер оподатковується за ставкою 7% (раніше -  операції з постачання та ввезення на митну територію України лише медичних виробів, включених до переліку, затвердженого постановою КМУ від 03.09.2014 р. №410).

Застосування нової ставки оподаткування не пов’язане з сумами ПДВ, віднесеними до  податкового кредиту під час придбання таких товарів. Перераховувати та коригувати податковий кредит за такими товарами не потрібно (лист ДФСУ від 30.12.2016 р. №28706/6/99-99-15-03-02-15).

Нагадаємо, що як й раніше за ставкою 7% оподатковуються операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (абз. 3 пп. "в" п. 193.1 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бурмага Тетяна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі