Відповідно до п. 200.1 ПКУ сума ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Держбюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Далі, відповідно до п. 200.2 ПКУ при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені ст. 203 ПКУ.
У ст. 203 ПКУ визначено, що податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов’язання, зазначена платником ПДВ у поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 к.д., що настають за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації.
Отже, у декларацію за грудень 2017 р. слід включити зобов'язання з ПДВ на суму передплати, що надійшла від покупця. За цією декларацією виникає зобов'язання щодо сплати ПДВ – позитивне значення рядка 18 декларації з ПДВ.
Результат розрахунку формули, що передбачена у п. 200-1.3 ПКУ, показує лише суму, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (ΣНакл):
- ΣНакл = ∑НаклОтр + ∑Митн + ∑ПопРах + ∑Овердрафт - ∑НаклВид - ∑Відшкод - ∑Перевищ.
Тому до 30 січня 2018 р. потрібно зробити поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ на суму, що зазначена у рядку 18 Декларації з ПДВ.
Усі останні зміни з ПДВ –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПідписатисьХочете подивитись, як це виглядає?
Крім цього, у січні 2018 р. показник Σнакл збільшиться ще й на суму ПДВ, що буде сплачено на митниці. Відповідно до п. 198.2 ПКУ податковий кредит за імпортним ПДВ буде також у січні 2018 р., за датою сплати ПДВ на митниці за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ПКУ.
За несвоєчасну сплату ПДВ передбачено штраф 10% або 20% у залежності від кількості днів, на яку прострочено виконання цього обов'язку (п. 126.1 ПКУ):
- при затримці до 30 к.д. включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 к.д., наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Законного способу зменшити податкове зобов'язання з ПДВ за грудень 2017 р. у даному випадку немає. Суму ПДВ, визначену у декларації за грудень 2018 р., слід перерахувати на електронний рахунок в СЕА ПДВ. Проте у січні 2018 р. може виникнути від'ємне значення з ПДВ у рядку 19 Декларації з ПДВ, яке може бути повернуте на рахунок підприємства як бюджетне відшкодування або використане у майбутніх періодах у складі податкового кредиту – п. 200.4 ПКУ.
"Перекрити" зобов'язання з ПДВ за грудень 2017 р. від'ємним значенням у січні 2018 р. також не вдасться, оскільки це не передбачено нормами ПКУ.
Імпортні операції бажано планувати так, щоб отримання передплати від покупця та сплата ПДВ на митниці відбувалися у одному звітному періоді.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити