Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Заповнюємо податкову накладну: чи треба зазначати окремо код послуги і комплектуючих?

Чи треба окремо зазначати у податковій накладній код послуги, а окремо код комплектуючих, якщо при наданні послуг/виконанні робіт використовуються комплектуючі?

Слід відштовхуватися від договору. Якщо предметом договору є послуги/роботи, а не продаж комплектуючих (і сума комплектуючих ніде у первинних документах не виокремлена), тобто вартість комплектуючих включена до вартості послуги/роботи, виокремлювати комплектуючі з кодом УКТ ЗЕД у ПН не треба. У такому разі у ПН слід зазначати назву послуги або виду робіт та відповідний код послуги або робіт згідно з ДК 016:2010.

У разі коли в актах, накладних вартість комплектуючих та надання послуг/виконання робіт виділені окремими сумами (по суті, окремо відбувається постачання комплектуючих, а окремо надання послуг/виконання робіт), у ПН, знову ж таки, на нашу думку, треба виокремлювати комплектуючі з відповідним кодом УКТ ЗЕД. Тоді окремі рядки розділу Б ПН міститимуть код для послуги (з ДК 016:2010) і код для товару (комплектуючих) (з УКТ ЗЕД).

У разі складання ПН при постачанні імпортованих та/або вітчизняних товарів у наборі (комплекті) в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б такої ПН у 2016 році податківці радили зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), а у графі 3 «Код товару згідно з УКТЗЕД» — код УКТЗЕД тих товарних позицій, які ввезені на митну територію України.

Оскільки з 2017 року треба наводити код усіх без винятку товарів, то вважаємо, що у разі постачання товарів у наборі (комплекті) їх слід зазначати всі окремо:

— у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б ПН — номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту);

— у графі 3 — відповідні коди товарів, які входять до набору (комплекту) згідно з УКТЗЕД.

У ситуації, коли йдеться про виробництво продукції (під час виробництва матеріали перетворюються на готову продукцію), ситуація дещо інша. У 2016 році податківці в такій ситуації звертали увагу на той факт, що якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці на митній території України, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТ ЗЕД у ПН не зазначався (ЗIР 101.17*). У 2017 році, коли коди вже стали обов'язковими реквізитами ПН та РК, якщо з придбаного товару були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці), слід зазначати новий код нового товару згідно з УКТ ЗЕД.

* Відповідь на запитання: «Як у податковій накладній, що оформляється за товарами, які були ввезені на митну територію України (як до, так і після 1 січня 2014 року), заповнюється графа 3, якщо на момент здійснення операції з постачання товару змінився код товару згідно з УКТ ЗЕД?».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ-відшкодування , Податкова накладна

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі