• Посилання скопійовано

Заповнюємо податкову накладну: чи треба зазначати окремо код послуги і комплектуючих?

Чи треба окремо зазначати у податковій накладній код послуги, а окремо код комплектуючих, якщо при наданні послуг/виконанні робіт використовуються комплектуючі?

Слід відштовхуватися від договору. Якщо предметом договору є послуги/роботи, а не продаж комплектуючих (і сума комплектуючих ніде у первинних документах не виокремлена), тобто вартість комплектуючих включена до вартості послуги/роботи, виокремлювати комплектуючі з кодом УКТ ЗЕД у ПН не треба. У такому разі у ПН слід зазначати назву послуги або виду робіт та відповідний код послуги або робіт згідно з ДК 016:2010.

У разі коли в актах, накладних вартість комплектуючих та надання послуг/виконання робіт виділені окремими сумами (по суті, окремо відбувається постачання комплектуючих, а окремо надання послуг/виконання робіт), у ПН, знову ж таки, на нашу думку, треба виокремлювати комплектуючі з відповідним кодом УКТ ЗЕД. Тоді окремі рядки розділу Б ПН міститимуть код для послуги (з ДК 016:2010) і код для товару (комплектуючих) (з УКТ ЗЕД).

У разі складання ПН при постачанні імпортованих та/або вітчизняних товарів у наборі (комплекті) в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б такої ПН у 2016 році податківці радили зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), а у графі 3 «Код товару згідно з УКТЗЕД» — код УКТЗЕД тих товарних позицій, які ввезені на митну територію України.

Оскільки з 2017 року треба наводити код усіх без винятку товарів, то вважаємо, що у разі постачання товарів у наборі (комплекті) їх слід зазначати всі окремо:

— у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» розділу Б ПН — номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту);

— у графі 3 — відповідні коди товарів, які входять до набору (комплекту) згідно з УКТЗЕД.

У ситуації, коли йдеться про виробництво продукції (під час виробництва матеріали перетворюються на готову продукцію), ситуація дещо інша. У 2016 році податківці в такій ситуації звертали увагу на той факт, що якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці на митній території України, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТ ЗЕД у ПН не зазначався (ЗIР 101.17*). У 2017 році, коли коди вже стали обов'язковими реквізитами ПН та РК, якщо з придбаного товару були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці/переробці), слід зазначати новий код нового товару згідно з УКТ ЗЕД.

* Відповідь на запитання: «Як у податковій накладній, що оформляється за товарами, які були ввезені на митну територію України (як до, так і після 1 січня 2014 року), заповнюється графа 3, якщо на момент здійснення операції з постачання товару змінився код товару згідно з УКТ ЗЕД?».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024929
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249095
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202434