З 01.01.2017 р. припиняє свою дію ст. 209 ПКУ, яка визначала правила застосування спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників. Тепер замість спецрежиму аграріям пропонуються бюджетні дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" від 24.06.2004 №1877-IV.
Тож тепер сільськогосподарські виробники сплачуватимуть ПДВ на загальних підставах. Будь-які інші експортери зерна (які не є його виробниками), які експортують зерно, що було придбане ними в інших суб’єктів господарювання, так само сплачують ПДВ з таких операцій на загальних підставах. Нагадаємо, що ставка ПДВ за експортом товарів складає 0% (пп. «б» п. 193.1 ПКУ).
Якщо внаслідок застосування нульової ставки ПДВ у платника виникло від'ємне значення податку, він має право на його відшкодування згідно з правилами, встановленими ст. 200 ПКУ.
З 01.01.2017 р. змінилися правила формування реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з ПДВ (нова редакція пп. 200.7.1 - 200.7.3 ПКУ згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. №1797-VIII). Тепер замість двох реєстрів формується один.
Згідно з пп. 200.7.2 ПКУ заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Як зазначено у п. 200.10 ПКУ, у строк, передбачений абзацом першим п. 76.3 ПКУ (протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації, а якщо вона була надана пізніше, то за днем її фактичного подання) податківці проводять камеральну перевірку даних податкової декларації або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання).
Платники ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до ст. 200 ПКУ та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 ПКУ, - за результатами перевірки, зазначеної у цьому пункті. Нагадаємо, що це виключно випадки, коли розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:
- за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
- з придбання товарів/послуг у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до ст. 209 ПКУ, за період до 1 січня 2016 року.
У новій редакції п. 200.12 ПКУ детально розписано, з якої дати сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою. Згідно з новою редакцією п. 200.13 ПКУ «на підставі даних Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, після дня набуття статусу узгодженої суми бюджетного відшкодування перераховує таку суму з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку та/або на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, протягом п’яти операційних днів».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити