• Посилання скопійовано

Безоплатне постачання з рекламною метою

Підприємство-платник ПДВ, загальносистемник, що займається оптовою торгівлею засобів захисту рослин, придбало у платника ПДВ ручки, блокноти з своїм логотипом. Ці товари планується безоплатно розповсюдити. Чи нараховувати умовне ПДВ? Який порядок проведення рекламної компанії з роздачі зазначених товарів?

ЗапитанняПідприємство - платник ПДВ, на загальній системі оподаткування, здійснює діяльність з оптової торгівлі засобів захисту рослин. Підприємство придбало у платника ПДВ ручки, блокноти, запальнички, ножі, тощо з логотипом та своєю контактною інформацією. Ці товари планується безоплатно розповсюдити в рекламних цілях. Які податкові наслідки: чи нараховувати умовне ПДВ, який порядок організації з проведення рекламної компанії з роздачі вищезазначених товарів?

Відповідь:

Для проведення рекламного заходу потрібно  рішення керівника. Саме в такому рішенні (що підтверджується наказом, розпорядженням по підприємству) вказується мета його проведення. Додатково має бути складено та затверджено керівництвом: 

  • план підготовки до проведення рекламних заходів;
  • кошторис витрат;
  • накладні (акти) на відпуск товару відповідальній особі;
  • звіт про проведення рекламних заходів і акт на списання розданої рекламної продукції. 

Щодо оподаткування ПДВ операцій з безоплатної роздачі рекламної продукції, зазначимо наступне. Нагадаємо, що з 01.07.2015 р.  суми ПДВ сплачені під час придбання товарів (не дивлячись на їх майбутній напрямок використання) відображаються у складі податкового кредиту платника (додатково див. лист ДФСУ від 12.01.2016 р. №361/6/99-99-19-03-02-15).

Якщо придбання товарів відбувалось для проведення рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження), які проводяться з метою підвищення продажів засобів захисту рослин, то платник ПДВ здійснює таку операцію в рамках госпдіяльності. Відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ госпдіяльність - це діяльність особи, яка пов'язана з виробництвом або реалізацією товарів з метою отримання доходу.

Отже, вважається, що такі товари призначаються для використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності такого платника податку, а тому податкові зобов’язання з ПДВ, відповідно до п. 185.1 ПКУ та п. 198.5 ПКУ не нараховуються.

В той же час, у разі постачання на митній території України (в тому числі у разі безоплатного постачання) виникають податкові забов’язання. Адже, відповідно до п. 185.1 НКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст. 186 ПКУ. Постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі дарування такого товару (пп. 14.1.191 ПКУ). 

Оскільки товари з рекламною метою будуть розповсюджуватися безоплатно, то базою для нарахування ПЗ з ПДВ за п. 188.1 ПКУ буде договірна вартість таких товарів, але не нижча від ціни їх придбання. Тож, платник ПДВ має скласти за фактом такої безоплатної роздачі дві податкові накладні: одну на покупця на нульову ціну (якщо товари роздаються не персоніфіковано, то податкова накладна складається на неплатника податку), іншу на себе на різницю між ціною придбання і нульовою договірною ціною.

Детальніше про все це можна прочитати тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 660
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202430
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431