Обов’язок заповнювати ПН саме державною мовою закріплений п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307. Отже, ПН треба складати заповнюючи усі поля та графи саме українською мовою.
В той же час бувають і виключення з правил. Якщо ми говоримо про товари іноземного походження, які зазвичай мають зареєстровану торгову марку, то переклад такої зареєстрованої торгової марки є неможливим. Саме про таке виключення йдеться у роз’ясненні податківців в ЗІР, підкатегорія 101.17, відповідь на питання: «Чи можливо в податковій накладній зазначати іноземною мовою торгову марку товару та у вигляді абревіатури найменування товару?». Податкивці зазначають, що у разі неможливого перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару, в податковій накладній в графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» допускається зазначати назву торгової марки та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу його на державну мову.
На нашу думку, таке виключення працює також і для українських товарів, якщо їх найменування містить назву зареєстрованої торгової марки іноземною мовою.
Нагадаємо, що згідно з Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» від 15.12.1993 р. №3689-XII знак – це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб, а зідно з п. 2 ст. 5 зазначеного закону об'єктом знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких означень. Отже, реєстрація торгової марки іноземною мовою не заборонена та може використовуватись.
Тож, лише якщо «Moidodyr» - це зареєстрована торгова марка, використання її при зазначенні найменування товару є обґрунтованим та не буде вважатися порушенням.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись