Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

При достроковому розірванні депозиту здійснюється перерахунок військового збору

Чи здійснюється перерахунок раніше утриманого військового збору з доходів у вигляді процентів, нарахованих на депозитний вклад, але не виплачених у зв’язку з достроковим розірванням депозитного договору?

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Підпунктом 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» слід розуміти, зокрема такі доходи, як проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок; проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках; процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом (пп. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ).

Доходи у вигляді процентів, нарахованих на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, оподатковуються відповідно до норм п. 170.4 ст. 170 ПКУ.

Згідно з пп. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку піж час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.

Підпунктом 170.4.4 п. 170. 4 ст. 170 ПКУ встановлено, що у разі дострокового розірвання договору вкладу (депозиту) та здійснення у зв’язку з цим перерахунку доходу у вигляді процентів за процентною ставкою, передбаченою умовами договору для таких випадків, податковий агент проводить перерахунок сум податку, утриманого з такого доходу.

Повернення надміру утриманих сум податку, що виникли внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до абзацу першого пп. 170.4.4 п. 170. 4 ст. 170 ПКУ, здійснюється шляхом зменшення сум податку, що підлягають перерахуванню податковим агентом за поточний та/або наступний податковий (звітний) місяць. 

Отже, у разі дострокового розірвання депозитного договору (депозиту) податковий агент проводить перерахунок сум військового збору, утриманого з такого доходу.

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДФО , Консультації , Депозити , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі