• Посилання скопійовано

Гарантійні ремонти імпортного товару: що з обліком?

Чи нараховувати ПЗ з ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ під час гарантійних ремонтів з заміною запчастин? Якщо так, то що буде базою для нарахування і як такі ПЗ обліковувати у бухобліку?

Запитання: Підприємство є дистриб’ютором (імпортером) в Україні нерезидента-виробника медичної техніки (далі - товар), на яку розповсюджується гарантійний термін експлуатації, обумовлений виробником, та має сертифікований сервісний відділ (центр).

В договорах продажу підприємство виступає зобов’язаною за гарантією особою. Гарантійний термін встановлюється в межах гарантійних строків виробника-нерезидента, які обумовлені в договорах придбання імпортних товарів з ним. Виробник-нерезидент постачає нам необхідні для гарантійних ремонтів запчастини на безоплатній основі, без переходу права власності на них. Витрати на отримання гарантійних запчастин розподіляються наступним чином: до митниці - за рахунок нерезидента, витрати на розмитнення, сплата ПДВ на митниці та інші витрати на території України – за рахунок дистриб’ютора.

Самі роботи (послуги) з проведення гарантійних ремонтів виконує сертифікований сервісний відділ дистриб’ютора (підприємства). 

Чи нараховувати ПЗ з ПДВ згідно з п. 188.1 ПКУ під час таких гарантійних ремонтів з заміною запчастин? Якщо так, то що буде базою для нарахування і як такі ПЗ обліковувати у бухобліку?

Відповідь: Слід враховувати те, що операції, зазначені в запитанні, не належать до посередницьких, тобто таких, за якими сплачується комісія (винагорода) за продаж чи купівлю товарів. 

Отже, навіть за умов, коли резидент-дистрибютор розмитнює запчастини, що імпортуються, права на податковий кредит з ПДВ, сплаченого на митниці, на нашу думку, в нього немає (хоча, наприклад, комісіонерам, які теж не мають права власності на імпортовані ними товари,  у подібній ситуації податківці в цьому праві не відмовляють – див. лист ГУ ДФС у Тернопільській області від 10.02.16 р. №219/10/19-00-15-02/12/1299). 

Аналогічно, і в ситуації, коли імпортовані запчастини використовуються для гарантійних ремонтів, які виконує такий резидент-дистрибютор, не визнаються податкові зобов’язання з ПДВ. Річ у тому, що така операція, на нашу думку,  не підпадає під визначення поставки, встановлене пп. 14.1.191 ПКУ. Оскільки резидент не отримує права власності на такі запчастини, то при ремонті не відбувається передача права на розпоряджання товарами як власник від дистриб’ютора покупцю. Не зазначена така операція і в інших випадках, за якими виникає поставка товарів за пп. 14.1.191 ПКУ

Але, усе зазначене вище є точкою зору автора, а в податківців може бути інша думка. Тому, для остаточного вирішення цього питання, варто отримати за ним індивідуальну податкову консультацію від ДФС, відповідно до норм ст. 52-53 ПКУ.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20242
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024468
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245