• Посилання скопійовано

Щоб не втратити право на спецрежим з ПДВ, треба стежити за питомою вагою сільгосптоварів

Коли спецрежимний платник ПДВ може втратити право на застосування спецрежиму?

Щоб не втратити право на застосування спецрежиму з ПДВ, потрібно стежити за питомою вагою сільськогосподарських товарів (послуг), що реалізуються підприємством. Для збереження права на спецрежим питома вага таких товарів в загальному обсязі реалізації має становити не менш ніж 75%, несільськогосподарські товари (послуги) можуть становити не більш ніж 25%. Інакше підприємство втратить право на застосування спецрежиму (п. 209.11 ПКУ).

Якщо протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (це 12 місяців, а за умови застосування квартального звітного періоду з ПДВ — чотири квартали поспіль) обсяг реалізації несільськогосподарських товарів/послуг перевищить 25%, підприємство зобов’язане визначити податкове зобов’язання з ПДВ за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити ПДВ до бюджету в загальному порядку.

Одночасно податковий орган виключає таке підприємство з реєстру суб’єктів спецрежиму з ПДВ. Повторно отримати право на застосування спецрежиму підприємство зможе в загальному порядку після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів (12 місяців або 4 квартали) за наявності підстав, визначених ст. 209 ПКУ.

Підприємство, яке втратило право на спецрежим, вважається платником ПДВ на загальних підставах з першого числа місяця, в якому воно перевищило 25-відсотковий ліміт реалізації несільськогосподарських товарів (послуг).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    Сьогодні 09:1310
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 462
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202430
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249455