• Посилання скопійовано

Податкова накладна з помилкою у даті складання: чи буде податковий кредит?

Підприємство придбало товар у лютому (08.02.16 р.) та сплатило за нього. Пізніше постачальник виписав податкову накладну (26.02.16 р.) і зареєстрував 04.03.2016 р. Чи має право покупець на податковий кредит за такою податковою накладною?

Підприємство має право на віднесення сум ПДВ за такою складеною з помилками ПН до ПК, так як помилка хоча й міститься в обов’язковому реквізиті: «дата виписування податкової накладної», але це не заважає ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.  Якщо ПН не містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, покупець має підстави для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ). 

Як слідує з п. 187.1 ПКУ, поняття дата виписки ПН пов’язане саме з податковим періодом. Стаття 34 ПКУ до податкового періоду відносить як календарний квартал (пп. 34.1.4 ПКУ), так і календарний місяць (пп. 34.1.5 ПКУ), так і календарний день (пп. 34.1.6 ПКУ).  В той же час за п. 33.1 ПКУ податковим періодом визнається встановлений ПКУ період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів.  Отже, що стосується ПДВ, то таким податковим періодом є календарний місяць або календарний квартал.  Як слідує з тексту запитання: період виписування ПН хоча й зазначений з помилкою, але у межах періоду виникнення податкових зобов'язань (у межах лютого 2016 р.), таким чином помилка не заважає ідентифікувати здійснену операцію та період її виникнення. ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. В той же час слід звернути увагу на дату реєстрації такої ПН в ЄРПН. 

Як ми знаємо, щоб скористатись можливістю віднесення суми ПДВ до складу податкового кредиту дата реєстрації такої ПН не повинна перевищувати терміну, встановленого п. 201.10 ПКУ (15 календарних діб). Зазначений ПДВ у ПН, яка була своєчасно зареєстрована в – ЄРПН, може бути включений до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона складена, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.  ПДВ, зазначений у ПН, яка була зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну, встановленого п. 201.10 ПКУ, може бути включена до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вона зареєстрована в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного періоду, але не пізніше 365 календарного дня з дати складання такої податкової накладної. 

При цьому питань щодо реєстраційної суми, що обчислюється за формулою згідно з п. 200-1.3 ПКУ, у покупця виникати не повинно. Зазначимо, що податківці вже висловили свою думку щодо помилки в реквізитах ПН, які стосуються назви продавця та покупця (див.  лист ДФС від 02.03.2016 р. №4701/6/99-99-19-03-02-15) та підтвердили, що такі помилки не приводять до визнання ПН недійсною. Будемо сподіватися, що аналогічну думку вони озвучать і щодо дати виписки ПН.  Наразі, на жаль, підтвердження від податківців ще не має.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20241
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 594
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431