• Посилання скопійовано

З вини податківців сума ПДВ не потрапила в ПДВ-формулу: подальші дії

При розмитненні товарів вантажна митна декларація була оформлена без помилок. Зокрема, у графі В код ЄДРПОУ компанії вказаний правильно. Проте сума ПДВ не потрапляє в ПДВ-формулу. Як змусити податкову внести коректно інформацію?

Це досить дивно, адже у відповідь на аналогічне запитання раніше податківці говорили, що вірно вказаного ЄДРПОУ достатньо для врахування сум ПДВ у такій формулі . І хоча в запитанні це не визначено, сподіваємося, що мова йде про суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів після 01.07.2015 р. (адже суми сплаченого при розмитненні ПДВ до 01.07.2015 р. були виключені з суми ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування, згідно із п. 34 підр. 2 розд ХХ ПКУ). 


На жаль, законодавчо прописаного механізму спілкування між тим підрозділом ДФСУ, який займається розрахунком суми ПДВ, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування і платниками ПДВ, на сьогодні немає. Як і не оприлюднюються, зокрема, на сайті органів ДФСУ, відомості про осіб, які здійснюють цей розрахунок і контактні дані для спілкування із ними. 

Тому змусити податківців врахувати пропущені показники при обрахунку суми ПДВ, досить важко. Але, можна написати скаргу до органу ДФСУ – наприклад, до ДПІ за місцем обліку, або до міської, районної ДФС тощо – про зазначену помилку. Або звернутися до податківців із проханням надати контактні дані осіб, які здійснюють цей розрахунок, і спробувати вирішити цю проблему безпосередньо із ними. Або хоча б отримати від них відповідь, чому ваша ВМД не була врахована, і далі вже діяти залежно від такої відповіді. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 689
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432