• Посилання скопійовано

Законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами

Підприємство займається міжнародним експедируванням вантажів, є посередником між відправником і перевізником, все перевезення проходить за ставкою 0% ПДВ. Яким чином підприємству отримати відшкодування ПДВ 20% від перевізника? Чи можливо розбити перевезення на два договори (до і після границі) як два окремих перевезення?

Згідно пп. «а» пп. 195.1.3 ПКУ постачання таких послуг, як міжнародні перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом, оподатковується ПДВ за ставкою 0%. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом. 

У розділі ІІ узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом ДПС України від 06.07.2012 р. №610, податківці зазначають, що законодавством не передбачено оформлення міжнародного перевезення різними документами, в залежності від відрізка маршруту.

Відповідно до статті 9 Закону України від 01.07.2004 N 1955-IV "Про транспортно-експедиторську діяльність" факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.


Такими документами можуть бути:

• авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);

• міжнародна автомобільна накладна (CMR);

• накладна СМГС (накладна УМВС);

• коносамент (Bill of Lading);

• накладна ЦІМ (СІМ);

• вантажна відомість (Cargo Manifest);

• інші документи, визначені законами України.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту.

Отже, в даному випадку не можна розбивати послугу міжнародного перевезення на дві різні послуги – до державного кордону України та після його перетину.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при реалізації товару за ціною нижче собівартості придбання
    Підприємством укладено угоду з Фондом ГО на постачання імпортного обладнання. Договір без ПДВ. При розмитнені підприємство сплатило ПДВ 228 855 грн. Наш замовник стверджує, що ми можемо компенсувати ПДВ за рахунок ПК з ПДВ, а їм продати без ПДВ. Чи входить в собівартість товару «імпортне» ПДВ? Оскільки ціна по договору 1 328 488 без ПДВ, а митна вартість з ПДВ 1 373 130 грн, чи можливо реалізувати обладнання по договірній ціні, якщо вона нижче собівартості?
    Сьогодні 13:064
  • Чи можна скласти ПН за щоденним підсумком при продажу подарункових сертифікатів, якщо іх продають через ПРРО?
    При здійсненні операцій з продажу подарункових сертифікатів постачальник (платник ПДВ) має право на складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій
    Сьогодні 12:111
  • Відображення у декларації з ПДВ операції з придбання та продажу товару за межами митної території України
    Операції з придбання та продажу товару за межами митної території України у податковій декларації з ПДВ не відображаються
    Сьогодні 10:452
  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202522
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202536