Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Податкова накладна виписується на дату перетинання кордону

Який курс використовувати для виписки податкової накладної при експорті товару, якщо ВМД виписана 16.03.2015 р., курс 0,35460, а дата перетину митного кордону України 21.03.2015 р., курс 0,3876?

Відповідно до пп. “б” п. 187.1 ПКУ в разі експорту товарів датою виникнення ПЗ з ПДВ є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства. Підтверджує це і пп. 195.1.1 ПКУ, в якому сказано, що товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному КМУ, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України. Відповідно враховуючи умови запитання, датою складання податкової накладної буде 21.03.2015 року.


На практиці доволі часто виникає так, що замитнення товару відбувається наприкінці місяця і до кінця місяця товар не встиг перетнути кордон України, відповідно до закінчення звітного періоду з ПДВ постачання товарів в режимі експорту не відбулось. Саме у такій ситуації за дату відображення операції з експорту використовується дата перетину кордону. 

Виходячи з того, що податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця, саме на дату перетинання кордону слід виписати податкову накладну. 

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Валюта , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі