• Посилання скопійовано

Зміна одиниці вимірювання засвідчується підприємством у розпорядчому акті

Як бути із залишками за минулий рік, якщо одиниця вимірювання товару інша і вона без коду?

Підозрюємо, що питання пов'язане із заповненням граф 5.1, 5.2 - одиниця виміру товарів/послуг податкової накладної. Згідно Порядку № 957 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957) графи 5.1, 5.2 заповнюються відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (КСПОВО), чинного на дату складання податкової накладної. А саме:


 

- у графі 5.1 вказується умовне позначення відповідної назви одиниці вимірювання/обліку (українське), зазначеної у КСПОВО;

- у графі 5.2 - код відповідної одиниці вимірювання/обліку, зазначений у КСПОВО.

На сьогодні діє Класифікатор системи позначень одиниць вимірювання та обліку ДК 011-96, затверджений наказом Держстандарту від 09.01.1997р. № 8.

Застосування КСПОВО призначено для збирання, оброблення та обміну інформацією з фінансової та статистичної звітності, у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в торговельних та товаросупровідних документах тощо. Фактично класифікація одиниць вимірювання побудована за  методом кодування. Наприклад, якщо в оптовій та роздрібній торгівлі постачання здійснюється партіями, назва одиниці вимірювання та обліку умовного позначення буде “партія” (графа 5.1 ПН) з кодом 2006 (графа 5.2 ПН). 

Враховуючи умови запитання, якщо в процесі господарської діяльності одиниці вимірювання змінюються (наприклад “шт” з кодом 2009 на “партія” з кодом 2006) вважаємо, що це повинно засвідчуватись підприємством у розпорядчому акті при визнанні таких змін. Якщо підприємство у КСПОВО визначить класифікацію одиниць вимірювання та одиниць обліку (накзву), то відповідно до кожної назви присвоєно код відповідної одиниці вимірювання або обліку.

За додатковою інформацією можна звернутись до Українського науково-дослідного інституту стандартизації, сертифікації та інформатики Держстандарту України, який здійснює ведення КСПОВО. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    Сьогодні 12:117
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202444
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024397
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417