Відповідно до п. 189.9 ст. 189 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), у разі якщо основні виробничі або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій як платник податку, а також у разі переведення необоротних активів до складу невиробничих фондів, така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як постачання таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такої поставки. Згідно з п. 201.4 ст. 201 р.V ПКУ податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Податкова накладна, яка виписується при ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника ПДВ, складається з урахуванням особливостей, визначених п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 №969, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за №1401/18696, зокрема, у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини «05» — ліквідація основних фондів за самостійним рішенням платника податку; При заповненні податкової декларації з ПДВ та розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ), форму яких затверджено наказом ДПА України від 25.01.2011 №41 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2011 р. за №197/18935, показники податкової накладної, що виписана за операцією з ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника ПДВ, відображаються у рядку 1 «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім імпорту товарів» розділу І «Податкові зобов’язання» податкової декларації з ПДВ та у рядку «Інші» розділу І «Податкові зобов’язання» розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (додаток 5 до податкової декларації з ПДВ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити