Згідно з п. 184.7 ст. 187 ПКУ якщо в останньому звітному (податковому) періоді на обліку у платника податку залишаються товари та необоротні активи, при придбанні яких суми податку були включені до податкового кредиту, платник податку не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визнати умовне постачання таких товарів та необоротних активів та нарахувати податкові зобов'язання виходячи із звичайної ціни відповідних товарів чи необоротних активів, крім випадків реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Названа норма ПКУ не визначає строку давності придбання основного засобу, після спливу якого можна було б не нараховувати податкові зобов’язання з при анулювання свідоцтва платника ПДВ. Підставою для нарахування ПДВ – зобов’язання є:
— наявність на обліку основного засобу;
— формування податкового кредиту при його придбанні.
Нульова, дооцінена чи переоцінена вартість основного засобу і ким проведена оцінка (платником ПДВ чи неплатником ПДВ) не впливає на обов’язок щодо нарахування податкового зобов’язання при анулюванні свідоцтва платника ПДВ, якщо такий об’єкт рахується на обліку у платника податку.
Микола Підлужний
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити