• Посилання скопійовано

Виправляємо помилки у додатку 1 декларації з ПДВ

Як виправити додаток Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1)? При формуванні додатку 1 неправильно зазначили індивідуальний податковий номер постачальника у таблиці 2 розділу ІІ?

Виходячи із умов запитання, платником ПДВ у складі декларації відповідного звітного періоду подавався додаток 1 -  Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1) . Зрештою у такому додатку було допущено помилку, зокрема в таблиці 2 розділі ІІ, в якому коригується податковий кредит, неправильно зазначили індивідуальний податковий номер постачальника. Відразу зауважимо, що суть помилки не вплинула на показники декларації з ПДВ. Але під час камеральної перевірки, а саме співставлення даних контрагентів будуть розбіжності, і таку помилку у додатку 1 може бути виявлено контролюючим органом. Пам'ятайте, що додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною (п. 46.1 ПКУ). Як самостійно виправити виявлену помилку платнику ПДВ?


Якщо помилку виявлено після подання декларації з ПДВ за звітний період але  до закінчення граничного терміну подання декларації з ПДВ за такий самий період, особа має право подати нову декларацію з виправленими показниками (п. 25 розділу ІІІ Порядку №1492). Подається нова декларація з урахуванням помилки. У шапції такої декларації та у додатку 1 у полі 01 буде помітка у рядку 012 “звітна нова” (“звітний новий”).

Якщо помилку платник ПДВ виявить після граничних термінів подання звіту, особа зобов'язана здійснити виправлення шляхом подання Уточнюючого розрахунку (далі, УР) у складі якого буде подано додаток 1 з поміткою “уточнюючий” (п. 1 розділу IV Порядку №1492). УР до такої декларації подається за формою, встановленою на дату подання УР. Зауважимо, що Порядком №1492 передбачено можливість подання уточнюючого розрахунку, як додатку до декларації або як самостійного документу. 

        Якщо платник ПДВ виправляє помилку через поточну декларацію, а саме через додаток УР, у шапці такого додатку робиться відмітка у відповідному полі 01 у графі 1 “додаток до декларації”. Крім того, у такому разі шапка самої декларації, поле 03, буде вказувати про звітний період, який виправляється. Наприкінці форми самої декларації з ПДВ також робиться відмітка про одночасне подання УР.

Якщо помилка виправляється через УР, як самостійний документ, про це буде свідчати відмітка у шапці УР у відповідному полі 01 у графі 2 “самостійний документ”. У полі 02 зазначається період подання УР а поле 03 відображає інформацію за який звітний період виправляються помилки.

Тепер щодо алгоритму виправлення додатку 1. Якщо виправлення помилки здійснюється у рядках поданої раніше декларації з ПДВ, до яких повинні додаватися додатки, до УР повинні бути також подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 8 розділу IV Порядку №1492). Зверніть увагу, за умовою запитання у показниках декларації помилки не має, помилка допущена у додатку 1, зокрема у податковому номері постачальника. Тому у самій декларації відповідного періоду жодних виправлень робити не потрібно. Але потрібно подати УР у складі якого буде “уточнюючий” додаток 1. 

В УР у графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, який виправляється. У графі 5 проставляються показники із графи 4, адже показники декларації не уточнюються. Відповідно графа 6 УР буде порожня. 

         Для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру постачальника в “уточнюючому” додатку 1:

- повторюється помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому вартісні показники  сторнуються (вказуються з відповідним знаком “+” або “-”, залежно від збільшення або зменшення операції коригування);

- відображається правильний запис по операції з постачальником за звітний період, за який виправляється помилка. Запис здійснюється повністю (включаючи вартісні показники із  відповідним знаком “+” або “-”);

- у підсумковому рядку  “Усього...” відображається прочерк (при поданні звітності на паперових носіях) або він не заповнюється (при поданні звітності в електронному вигляді). 

Якщо приміром платником ПДВ здійснювалось коригування ПК у бік зменшення, в “уточнюючому” додатку 1 здійснюється неправильний запис, у колонках 9 та 10 показники 

відображаються зі знаком “+” (фактично помилковий запис анулюється) та одночасно проводиться вірний запис операції, де у колонках 9, 10 обсяг постачання та сума ПДВ буде зі знаком “-” (в результаті операцію коригування ПК відповідного контрагента буде відображено вірно), у підсумковому рядку  “Усього...” прочерк (див. зразок). 

Зразок. Виправлення помилки у додатку 1

   

Зверніть увагу, за умовами запитання, виправляється не помилка у показниках декларації з ПДВ, а лише додаток до неї. Тому виправлення додатку 1 у Реєстрі виданих та отриманих ПН  платником ПДВ не відображається (звісно за умови, що там записи були здійснено вірно). 

Шодо штрафних санкцій зазначимо, що у разі самостійного виправлення платником зазначеної помилки, фінансові санкції за ПКУ відсутні. Адже факту заниження податкового зобов'язання за нормами п. 50.1 ПКУ та п. 123.1 ПКУ не має . 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252