• Посилання скопійовано

Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях

Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?

Підстава для зменшення

Відповідно до пп. 198.5 ПКУ, у разі якщо товари/послуги, необоротні активи, за якими нараховане компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму ПЗ, що були нараховані відповідно до пп. 198.5 ПКУ, на підставі РК до ПН, складеної згідно з пп. 198.5 ПКУ

 

Як скласти РК до ПН за пп. 198.5 ПКУ?

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.15): «Який порядок заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання або зменшення податкових зобов’язань зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог пп. 198.5 ст. 198 ПКУ?».

ДПС відповідає, що платник може скласти РК до ПН, в якому зі знаком «–» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники щодо товарів/послуг, які починають використовуватися в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності або виправляються. При цьому у графі 1.2 такого РК в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної ПН, що коригується.

Другим рядком РК до такої ПН платник податку зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг. При цьому у графі 1.2 такого РК вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній ПН, що коригується.

У графі 2.1 РК у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування «201» – «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ».

Рядку ПН, що коригується, зазначеному із знаком «-» та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини РК, та наводиться однакова причина коригування.

У графі 3 «Опис (номенклатура) товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується» РК до такої зведеної ПН зазначаються дати складання та порядкові номери ПН, складених з метою нарахування ПЗ згідно із пп. 198.5 ПКУ, відповідно до яких проводиться коригування. При цьому кожна така ПН вказується в окремому рядку.

 

Яка база оподаткування для коригування (зменшення)?

Згідно з пп. 189.1 ПКУ база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).

Тобто, ПЗ зменшується виходячи із залишкової вартості авто станом на початок грудня 2023 р.

 

Відображення в декларації

Суму зменшення відображають в рядку 4.1.1 декларації за грудень 2023 року. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»