Так, це правильне рішення – зняти цей ПК з декларації за лютий 2022 року шляхом подання уточнюючого розрахунку (УР).
Про те, як виправити помилку у податковому кредиті з ПДВ, ми докладно писали тут, розділ «Виправлення рядка 10 – ПК при придбанні товарів/послуг на митній території України»
Зокрема, у таблиці 2.1 уточнюючого додатка 1 до декларації з ПДВ потрібно буде показати цей ПК від цього постачальника з мінусом. Далі це зменшення ПК вплине на рядок 18 або рядок 19 декларації з ПДВ за лютий 2022 року.
Якщо виправлення помилки вплинуло на рядок 19 (внаслідок зняття суми ПК зменшено від’ємне значення), то сума такого зменшення наводиться у рядку 16.2 декларації з ПДВ за той період, в якому було подано УР за лютий 2022 року. Наприклад, якщо УР буде поданий у серпні 2023 і в ньому буде зменшено рядок 19 декларації за лютий 2022, то в рядку 16.2 декларації за серпень потрібно буде зазначити суму з мінусом, на яку зменшився рядок 19.
Якщо виправлення помилки вплинуло на рядок 18 декларації за лютий 2022 і збільшило його, то сума такого збільшення відображається тільки в графі 6 рядка 18 УР за лютий 2022 і в поточну декларацію не переноситься. Ця ситуація показана у таблиці 2 в згаданій вище аналітиці.
У разі подання УР до декларації з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, платники ПДВ повинні необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, сплатити на електронний рахунок в СЕА ПДВ. Докладніше про це – тут.
Цю суму ПДВ потрібно буде доплатити до того, як подавати УР. Радимо спочатку сплатити недоплату, пересвідчитися, що вона зарахована на рахунок платника в СЕА ПДВ, а потім подавати сам УР.
Штраф 3% відповідно до пп. 50.1 ПКУ при виправленні звітних періодів, що припадають на період воєнного стану, не нараховується. Відповідно до пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, у разі самостійного виправлення помилок відповідно до ст. 50 ПКУ, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пп. 50.1 ПКУ, та пені.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити