• Посилання скопійовано

Як зняти податковий кредит з ПДВ, який зайво був відображений в декларації за лютий 2022 року?

Платник ПДВ зробив оплату постачальнику з Харкова 22.02.2022 р. У декларації з ПДВ за лютий 2022 р. показано ПК з ПДВ за первиними документами. Постачальник досі не зареєстрував ПН і його не можна було знайти. В червні 2023 р. виявилося, що це підприємство є, але вже має інших власників, іншу назву та інші види діяльності. Тепер треба подати УР з ПДВ за лютий 2022 р. та зняти цей ПК. Як це правильно зробити та які будуть штрафи?

Так, це правильне рішення – зняти цей ПК з декларації за лютий 2022 року шляхом подання уточнюючого розрахунку (УР).

Про те, як виправити помилку у податковому кредиті з ПДВ, ми докладно писали тут, розділ «Виправлення рядка 10 – ПК при придбанні товарів/послуг на митній території України»

Зокрема, у таблиці 2.1 уточнюючого додатка 1 до декларації з ПДВ потрібно буде показати цей ПК від цього постачальника з мінусом. Далі це зменшення ПК вплине на рядок 18 або рядок 19 декларації з ПДВ за лютий 2022 року.

Якщо виправлення помилки вплинуло на рядок 19 (внаслідок зняття суми ПК зменшено від’ємне значення), то сума такого зменшення наводиться у рядку 16.2 декларації з ПДВ за той період, в якому було подано УР за лютий 2022 року. Наприклад, якщо УР буде поданий у серпні 2023 і в ньому буде зменшено рядок 19 декларації за лютий 2022, то в рядку 16.2 декларації за серпень потрібно буде зазначити суму з мінусом, на яку зменшився рядок 19.

Якщо виправлення помилки вплинуло на рядок 18 декларації за лютий 2022 і збільшило його, то сума такого збільшення відображається тільки в графі 6 рядка 18 УР за лютий 2022 і в поточну декларацію не переноситься. Ця ситуація показана у таблиці 2 в згаданій вище аналітиці

У разі подання УР до декларації з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, платники ПДВ повинні необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, сплатити на електронний рахунок в СЕА ПДВ. Докладніше про це – тут.

Цю суму ПДВ потрібно буде доплатити до того, як подавати УР. Радимо спочатку сплатити недоплату, пересвідчитися, що вона зарахована на рахунок платника в СЕА ПДВ, а потім подавати сам УР.

Штраф 3% відповідно до пп. 50.1 ПКУ при виправленні звітних періодів, що припадають на період воєнного стану, не нараховується. Відповідно до пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, у разі самостійного виправлення помилок відповідно до ст. 50 ПКУ, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пп. 50.1 ПКУ, та пені.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
  ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
  01.12.202334
 • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
  У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
  30.11.202314
 • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
  Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
  28.11.202323
 • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
  Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
  27.11.202354
 • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
  ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
  24.11.20233201