• Посилання скопійовано

Як скласти податкову накладну на весь вхідний ПДВ за п. 198.5 ПКУ?

Якщо підприємство здійснює виключно такі операції, що звільнені від ПДВ, або не є об’єктом оподаткування, воно повинно нарахувати податкові зобов’язання на весь обсяг вхідного ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Як правильно скласти податкову накладну? Чи потрібно зазначати в ній всю номенклатуру товару, що був придбаний з ПДВ для звільнених/необ’єктних операцій?

Якщо актив (товар, послуга, необоротний актив) був придбаний  після 01.07.2015 р. з ПДВ, але використовується у неоподатковуваних або у необ’єктних операціях, незалежно від того, скористався його покупець правом на податковий кредит чи ні, у нього виникає обов’язок нарахувати ПЗ з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

У разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ платник ПДВ  складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися, зокрема, в операціях, що звільнені від ПДВ або не є об’єктом оподаткування.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У таких зведених податкових накладних зазначається:

  • у графі «Зведена податкова накладна» – код ознаки 1;
  • у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини 08 або 09.
  • у графі «Отримувач (покупець)» – власне найменування (П. І. Б.) платника;
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» – умовний ІПН «600000000000»;
  • рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Згідно з п. 16 Порядку №1307 у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку №1307, Розділ Б заповнюється в такому порядку:

  • у графі 4 «Умовне позначення українське» зазначається – «грн»;
  • у графі 10 «Обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ» – вартість (частина вартості) товару, на яку нараховується податок, згідно з основною ставкою податку та ставкою податку 7 %, які застосовуються при нарахуванні податкових зобов’язань;
  • у графі «11» – сума ПДВ.

При цьому у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ. Сама номеклатура в цій графі не наводиться.

Порядком №1307 не заборонено складання платником ПДВ протягом звітного (податкового) місяця декількох зведених ПН з однаковим типом причини. Тобто можна складати такі ПН і частіше, ніж раз на місяць.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»