• Посилання скопійовано

Коригування ПН, виписаної більше трьох років тому

У листопаді 2017 р. платник отримав передоплату та виписав ПН. Передоплата закрита частково. Залишок коштів повертається у 2021 р. Як відкоригувати (зменшити) ПЗ?

Якщо платник отримав передоплату, склав ПН і зареєстрував в ЄРПН, а згодом передоплата повертається, має бути складено РК до ПН і зареєстрований в ЄРПН. І тільки на підставі такого РК, зареєстрованого в ЄРПН, платник має право зменшити свої ПЗ.

Саме така процедура передбачена ст. 192 ПКУ.

Тобто, в ситуації, яку ми розглядаємо, саме так і потрібно зробити. Платник має скласти РК і надати покупцеві для реєстрації в ЄРПН. А покупець повинен зареєструвати РК. 

Але на практиці зареєструвати РК в ЄРПН немає можливості, якщо між датою складання ПН і РК більше 1095 днів. Оскільки саме так запрограмована система електронного адміністрування (СЕА) з ПДВ.

В обґрунтуванні податківці посилаються на строк давності 1095 днів, встановлений пп. 102.1 ПКУ.

Але в цьому пункті не наведена така причина застосування строку давності, як реєстрація РК. Тобто, алгоритм СЕА суперечить нормам ПКУ. ПКУ не передбачено строку давності для реєстрації РК. 

На жаль, добитися справедливості в цьому питанні можна хіба що через суд. Адже суди стають на сторону платників (див., наприклад, Постанову ВС від 15.04.2021 р. у справі №803/1535/16).

Інших варіантів відкоригувати ПЗ немає.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж акцій нижче собівартості: що з податковими наслідками?
    ТОВ «Х» придбало у ТОВ «У» акції будівельної компанії у 2024 році за 50 млн грн. У квітні 2025 року ТОВ «Х» прийняло рішення продати їх за 5 млн. Які податкові наслідки з податку на прибуток і ПДВ для ТОВ «Х» при такому збитковому продажу?
    Сьогодні 11:115
  • Зміна ціни на РЕЗ-товар: коли оформляти РК та якого типу?
    Підприємство реалізує на експорт зерно згідно з контрактом, в якому прописані умови щодо коригування ціни відповідно до якості продукції. Попередня митна декларація (типу ЕК 10 РР) відкрита на всю партію товару за ціною, яка була прописана в контракті. Але за результатом аналізу зерна ціна змінилася в меншу сторону. Коли оформляти РК і якого типу він має бути?
    Сьогодні 08:069
  • Який порядок коригування ПН_РЕЗ - РК-1 та РК-2
    Як правильно внести зміни на збільшення до ПН_РЕЗ для товарів у режимі експортного забезпечення до та після митного оформлення?
    09.04.2025123
  • На яку дату складати РК при виявленні помилки в ПН?
    Контрагентом була вчасно зареєстрована ПН в січні. В березні була виявлена помилка в цій накладній. Дата виписки РК до цієї ПН повинна бути складена березнем (датою виявлення помилки) чи січнем, оскільки ПН виписано січнем?
    08.04.20257162
  • Як виправити помилку у ПН щодо неплатника ПДВ, якщо покупець є платником ПДВ?
    У податковій декларації з ПДВ відображаються дані про обсяг здійсненої платником господарської операції (дані зайво складеної податкової накладної та розрахунку коригування до неї у податковій декларації з ПДВ не відображаються)
    07.04.20258082