Прийняття Податкового кодексу України зробило можливим автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Нагадаємо, процес автоматичного відшкодування податку на додану вартість передбачає оперативне повернення коштів з державного бюджету сумлінним платникам – підприємствам реального сектора економіки.
Передусім юридичні та фізичні особи мають бути включені до Єдиного державного реєстру платників податків. Інакше кажучи, суб’єкт підприємництва повинен існувати, знаходитися за місцем своєї реєстрації і, до того ж, не перебувати на стадії банкрутства.
Ключовим критерієм є
здійснення операцій, до яких застосовується нульова ставка податку на додану вартість, - у сукупності їх має бути не менше 40%.
Сума розбіжностей між податковим кредитом і податковими зобов’язаннями контрагентів, що виникла протягом 3 попередніх звітних періодів, не повинна перевищувати 10 % від заявленої до відшкодування суми.
Крім того, середній рівень зарплати на підприємстві – має не менше ніж у 2,5 раза перевищувати мінімально встановлений законодавством рівень.
Також для того, щоб претендувати на автоматичне відшкодування податку на додану вартість, потрібно відповідати одному з трьох критеріїв:
- мати понад 20 працівників;
- вищий за середньогалузевий рівень сплати податку на прибуток;
- щоб залишкова балансова вартість основних фондів перевищувала суму, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити