Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Продаж аптечок з ліками: як нараховувати ПДВ?

Підприємство - платник ПДВ та податку на прибуток виготовляє контейнери для ліків. Планує продавати їх як аптечки, тобто з наповненням ліків. Яку ставку ПДВ застосовувати при продажу таких аптечок і чи можна включати вартість придбаних ліків в витрати, тобто в собівартість виготовленої продукції?

Відповідно до пп.  193.1 ПКУ, ставка ПДВ 7% встановлена за операціями з:

  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я".

Зокрема, у Держреєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення можна знайти такі позиції, як аптечки автомобільні, медичні, похідні, санітарні сумки, набори для надання першої допомоги тощо. Тож якщо такі контейнери відповідатимуть одній з цих позицій, то у разі їх продажу можна застосовувати ставку ПДВ 7% до вартості всього контейнера.

Якщо відповідної позиції в цьому реєстрі не знайдеться, то, на нашу думку, варто звернутися до Держреєстру лікарських засобів та перевірити в ньому наявність кожного найменування ліків окремо. Тоді ставку ПДВ 7% радимо застосовувати тільки до вартості ліків, а на вартість контейнера нараховувати ПДВ 20% на загальних підставах.

Для впевненості можна також направити запит податківцям на ІПК – як бути саме в цій ситуації з відповідною номенклатурою.

У будь-якому разі, незалежно від ставки ПДВ, вартість контейнера та його наповнення складатиме собівартість готового набору «контейнер та ліки». Така собівартість формується на рахунку 23 на загальних підставах: Дт 23 Кт 201 – на вартість контейнера та ліків.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Лікарські засоби , ПДВ , Собівартість , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі