Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи коригувати ПК на послуги транспортування поверненого товару?

ТОВ придбало товар, сплативши окремо за транспортування. За придбаним товаром і за послугами транспортування відображено ПК. Товар виявився неякісним, тому він повернений постачальнику. На повернений товар складені РК. Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ на послуги транспортування?

Відповідно до пп. «г» пп. 198.5 ПКУ, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати так звані компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ, склавши і зареєструвавши в ЄРПН ПН, в тому числі на послуги, придбані з ПДВ, якщо вони починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника ПДВ.

Якщо товар повернуто, то можна вважати, що послуги транспортування на доставку цього товару використані в операціях, що не є господарською діяльністю. А тому в повній відповідності з пп. «г» п. 198.5 ПКУ, на такі послуги потрібно нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ.

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Транспортні засоби , Податковий кредит

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +