• Посилання скопійовано

Ставка ПДВ при реалізації нітрилових оглядових рукавичок

Підприємство придбало рукавички нітрилові, оглядові, нестерильні, неприпудрені без ПДВ. Яка заставка ПДВ застосовується при реалізації таких товарів?

Згідно з пп. «в» пп. 193.1 ПКУ, ставка ПДВ 7% застосовується, зокрема, у операціях з:

  • постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;
  • постачання на митній території України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Код УТК ЗЕД 4015 11 00 00 «Рукавички хiрургiчнi та оглядовi з гуми» міститься на сторінці ДФС «Перелік медичних виробів».

А у листі від 07.11.2014 р. №9904/7/99-99-25-02-03-17 податківці зазначили, що гумові стерильні та нестерильні медичні рукавички (наприклад, латексні оглядові стерильні, рукавички латексні оглядові нестерильні припудрені, рукавички медичні оглядові нітрилові (з бутадієн-нітрильного каучуку) нестерильні неприпудрені, рукавички медичні оглядові латексні нестерильні неприпудрені та інші), які за своїми характеристиками відповідають вимогам стандартів E№455-1 і E№455-2 або еквівалентних стандартів, класифікуються у товарній підкатегорії 4015 11 00 00 згідно з УКТЗЕД.

Отже, якщо зазначені у запитанні товари класифікуються за кодом УКТ ЗЕД 4015 11 00 00, їх постачання оподатковується ПДВ за ставкою 7% за умови, що ці рукавички:

1) мають відповідне маркування про їх призначення для використання у медичних цілях;

2) включені до Державного реєстру медичної техніки і виробів медичного призначення.

Разом з цим, у Переліку №224 (перелік товарів постачання яких на час карантину звільняється від оподаткування ПДВ згідно з п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ) наведено такі позиції:

  • 4015 - Рукавички медичні стерильні або нестерильні;
  • 4015 - Рукавички нітрилові;
  • 4015 - Рукавички латексні неопудрені.

Головний критерій для застосування пільги з оподаткування – включення товару до Переліку №224.

Однак, ДПС вказувала, що для віднесення до товарів, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування на додану вартість, повинно бути:

  • подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою КМУ від 2 жовтня 2013 р. №753, Технічному регламенті щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженому постановою КМУ від 2 жовтня 2013 р. №754, Технічному регламенті щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженому постановою КМУ від 2 жовтня 2013 р. №755, Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженому постановою КМУ від 27 серпня 2008 р. №761; або
  • подано повідомлення Міністерства охорони здоров'я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Таким чином, якщо при реалізації таких рукавичок дотримано умови звільнення від оподаткування ПДВ на час карантину операцій з постачання таких товарів (зокрема, їх придбано із застосуванням звільнення), то подальша їх реалізація на території України здійснюється із застосуванням звільнення від оподаткування ПДВ. До Декларації в такому випадку подається Додаток 6.

Якщо ж умови для звільнення від ПДВ не дотримано, однак такі товари включено до переліку медичних виробів (код УКТ ЗЕД 4015 11 00 00), то при їх реалізації застосовується ставка ПДВ 7%.

У всіх інших випадках при реалізації таких рукавичок застосовується звичайна ставка ПДВ 20%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:10
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024457
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245